Zdraví

Úspěšní lidé se o sebe starají. Jak na to, když nemáte moc času?

Úspěšní lidé, a to nejen podnikatelé, nemají na růžích ustláno. Musí každodenně pracovat od rána až do večera s tím, že nemají jistý příjem. Čelí velkému psychickém tlaku a musí se vypořádat s množstvím stresových situací. Jedním z předpokladů úspěchu je proto logicky důkladná péče o sebe sama. Jde o dobrovolnickou aktivitu, díky které si udržíte fyzické, mentální i emocionální zdraví. Budete-li dodržovat následující zásady, výrazně snížíte pravděpodobnost, že vás brutální pracovní tempo položí.

Ujistěte se, že máte dostatek spánku

Kvalitní spánek je základ. Pokud máte pocit, že 8 hodin je luxus, který si nemůžete dovolit, podívejte se na kruhy pod vašima očima. Budete-li se v tomto směru okrádat, jen těžko bude vaše práce efektivní. Raději se vyspěte o něco déle – stihnete toho pak mnohem více.

Dbejte na hydrataci

Pijte dostatek vody a vyhnete se spousta nepříjemných problémů. Ale kolik je optimální množství? Odborníci doporučují 7 – 8 sklenic denně, nicméně v praxi samozřejmě záleží na fyzické aktivitě a dalších okolnostech. Tak či tak, hydratace je základ pevného zdraví!

Nešiďte svůj žaludek

Dopřávejte si pravidelnou stravu. Nevynechávejte žádný z chodů a zajistěte pro své tělo dostatek bílkovin, zdravých tuků a spoustu vitamínů. Ovoce a zelenina jsou k nezaplacení.

Hýbejte se

O významu cvičení snad nemá cenu dlouze debatovat. Ale kolik toho ve skutečnosti děláte? Ačkoliv jste si již přečetli tisíc a jednu poučku o důležitosti fyzických aktivit, možná jste si z toho nic nevzali k srdci. Nemusíte přitom běhat maratón, stačí deset či dvacet minut běhu v parku, případně si odpoledne zajít na Zumbu. Samozřejmě se počítá i večerní tancovačka v klubu!

Obklopte se pozitivními lidmi

Být ve společnosti kreativních a pozitivně smýšlejících lidí je velmi důležité. Nabijí vás pozitivní energií, kterou následně využijete ku prospěchu v podnikání. Ne nadarmo se říká – jsi právě takový, jakých je pět nejbližších lidí, se kterými se stýkáš.

Hýčkejte se

Udělejte si trochu času na sebe a své zájmy. Když budete neustále pracovat, pravděpodobně se brzy dostaví krize. Zachránit vás může dobrá knížka, film či jiná aktivita, která vás zabaví a přivede na jiné myšlenky.

Další články

Chcete nejen zhubnout, ale také se zbavit stresu a být fit?

Vyzrajte na urputnou bolest zad přírodní cestou

Cestu k dokonalé postavě vám usnadní výživový poradce. Musíte si však umět vybrat toho správného!

Když wellness, tak se vším všudy! Augustiniánský dům v Luhačovicích je první liga…

Vybrat vhodný invalidní vozík je kumšt. Přečtěte si, na co si dát pozor!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *