10 nejčastějších obav z těhotenství

Adam Valový
27. října 2013
3 minuty čtení

Přestože je těhotenství pro ženu přirozeným stavem, mnohé se nechávají sužovat více či méně opodstatněnými obavami, kterými si zbytečně kazí tento krátký a velice cenný úsek svého života.

 

Podaří se mi otěhotnět?

Rozhodně si nemyslete, že dítě si můžete naplánovat v přesném termínu. Někdy to jde rychleji, u někoho to trvá déle. Pokud se nedaří ani po půl roce, navštivte svého lékaře.

 

Narodí se zdravé?

Je to jistě závažná a oprávněná obava, musíte však vycházet z předpokladu, že naprostá většina dětí se rodí úplně v pořádku. Pokud u vás neshledá lékař problém už v průběhu těhotenství, nestresujte se.

 

Donosím ho?

Nepijte alkohol, nekuřte a dodržujte doporučení svého lékaře, tím pravděpodobnost porodu v předpokládaném termínu vysoce zvýšíte.

 

Zvládnu přirozený porod?

 

Neexistuje žádný důvod, proč ne, jste-li zdravá a všechno je v pořádku. Pokud se však objeví jakýkoli problém a bude nutný porod císařským řezem, není důvod, proč byste z toho měla mít výčitky nebo obavy.

 

Co ranní nevolnosti?

 

Možná přijdou, možná ne. Nic příjemného to není, ale většina žen, které si tím prošly, dokázala najít nějaký vlastní způsob, jak je omezit. Přijdete na to i vy.

 

Co v práci?

Samozřejmě záleží na tom, jakou práci vykonáváte. Ženy, které pracují manuálně, často potřebují své pracovní aktivity omezit a přeřadit na méně namáhavou práci, ty, které pracují „hlavou“, většinou tento problém nemají.

 

Přírůstek na váze

Nebudete-li jíst dle rad své babičky „za dva“ a přidáte po porodu trochu pohybu, s největší pravděpodobností shodíte kila navíc poměrně rychle.

 

Změny postavy

Ženy se obávají, že se jim udělají strie, kojením poklesnou prsa. Zbytečně. Striím se dá předcházet použitím vhodné kosmetiky a poslední lékařské výzkumy ukazují, že kojení, které se nárazové nepřeruší, prsa většinou výrazně neprověsí.

 

Co můj sexuální život?

Kupodivu mnoho žen uvádí, že jejich sexuální život v těhotenství se zlepšil a jejich chuť na sex se výrazně zvýšila. Po narození dítěte počítejte se zvýšenou únavou, která sexu neprospívá, ale dlouhodobě by se v této oblasti vliv těhotenství projevovat neměl.

 

Budu dobrá matka?

Jestliže uděláte to, co budete pro své dítě považovat za nejlepší, pak ano. Samozřejmě, že budete dělat chyby, ale ty dělá každý.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky