11 emotikonů, které můžete použít v konverzaci, když nejste spokojeni

Adam Valový
19. ledna 2023
7 minut čtení

V roce 2022 si většina lidí v digitálním světě uvědomila používání a význam různých emotikonů jako jednoho z komunikačních nástrojů pro snadný a efektivní způsob konverzace. Ale i když většina lidí ví, jak emodži správně používat, někteří s jejich používáním mohou mít stále potíže.

Někteří mohou emotikony používat při lehčích konverzacích, ale co když je kontext trochu jiný? Pokud neexistují slova pro to, co můžete cítit, můžete stále používat emotikony, abyste správně vyjádřili, co cítíte. Existují emodži, které můžete použít, když jste všechno jiné než šťastní, například ustaraný obličej nebo plačící obličej. Zde jsou některé z nich:

Emoji s ustaraným obličejem 😟

Tyto otevřené oči, zvednuté obočí a výrazně zamračený úsměv emodži znázorňují neštěstí, znepokojení, úzkost nebo prostě napjaté emoce. Tento emoji můžete použít vždy, když jste nervózní nebo si nejste jisti věcmi, které se mohou stát. Můžete jej použít vždy, když si nejste něčím jisti nebo se zhruba bojíte něčeho, co se může stát.

Hlasitě plačící obličej 😭

Další běžně používaný emodži v tomto seznamu, tato žlutá hlava s otevřenými ústy a tekoucími těžkými slzami, zobrazuje emoce zničeného a neutěšitelného zármutku osoby, která jej používá v konverzaci. Někdy ji však lidé používají také k vyjádření svého nekontrolovatelného smíchu nebo extrémní radosti. S ohledem na to je také považován za jeden z univerzálních emotikonů, které můžete použít v závislosti na situaci.

Prosebný obličej Emoji 🥺

Tento emotikon s dokonale kulatýma vodnatýma očima má několik využití. Někteří lidé jím dávají ostatním najevo, že mají starosti a cítí se nejistě, zatímco jiní jím dávají najevo obavy o někoho blízkého. Tento emodži můžete použít jako virtuální „poplácání po zádech“ pro své přátele nebo blízké a dát ostatním najevo, že vám na nich záleží.

Emoji s obličejem vzhůru nohama 🙃

Tyto emotikony s obráceným obličejem vyjadřují sarkasmus, pasivně agresivní chování, ironii nebo hloupost. Jako opak běžných emotikonů se smajlíkem je tento emotikon dokonalým způsobem, jak v konverzaci říci pravý opak toho, co máte na mysli.

Obličej se zvednutým obočím 🤨

Emodži se zdviženým obočím, které pravděpodobně patří mezi emodži vyjadřující zjevné opovržení, vyjadřuje skepsi a pochybnosti v dané situaci. Tento emodži představuje obvyklý žlutý obličej s jedním zvednutým obočím. Tuto emotikonu používejte v konverzacích, kde se cítíte v souvislosti s něčím podezřívaví. Můžete ji také použít, když se cítíte negativně zmateni.

Emoji bez výrazu 😑

Dalším emoji, které můžete použít v nepříjemných situacích, je emoji bez výrazu, který dává jasně najevo, že jste frustrovaní. Tento znak představuje obličej se zavřenými ústy a očima, znázorněný malými vodorovnými čarami. Vyjadřuje rozčilení, otrávenost nebo podráždění. Už máte dost svého přítele, který neustále opakuje své chyby? Tento emoji je neomalený, ale méně konfrontační a nepřátelský způsob, jak vyjádřit svou rozmrzelost.

Obličej bez úst 😶

Stále se vám stává, že nemáte ta správná slova, která byste řekli? Dostáváte se do trapných situací, kdy by nejlepší odpovědí mohlo být pouze mlčení? Pak může být nejlepší odpovědí emoji obličeje bez úst. 

Jak už název napovídá, tento emotikon obsahuje pouze obvyklý žlutý obličej, ale pouze s očima a bez úst. Můžete ji použít pro lehčí konverzace, ale v kontextu, kdy nemáte slov, jste v rozpacích nebo nevěřícně zíráte. Můžete ji také použít, pokud máte pocit, že špulíte rty, a pokud jste smutní nebo zklamaní. Použijte ji, pokud se vám nechce mluvit.

Tvář s protáčejícíma se očima 🙄

Tento emotikon je naprosto jasný, když vyjadřuje své rozčilení. Jak již termín napovídá, emodži obličeje s valícíma se očima představuje obličej s očima upřenýma vzhůru, na kterých je vidět většina bílé části oka. Tento emotikon jasně vyjadřuje znechucení a postoj, na který není čas. Pokud se cítíte „meh“, „cokoli“ nebo „uf“, je tento emotikon tím nejlepším, co můžete použít. Tuto emotikonu můžete použít, pokud se cítíte naštvaní nebo nespokojení.

Emoji s rozčileným obličejem 😒

Máte pocit, že byste raději dělali něco jiného, než se účastnili tohoto rozhovoru? Na to máš svůj emotikon s neveselým výrazem. Tento emotikon obsahuje váš obvyklý žlutý obličej se zamračeným výrazem, zvednutým obočím a očima, které se dívají stranou.

Tomuto emoji se také říká emoji s očima do strany. Můžete jím vyjádřit, jak jste naštvaní, podráždění nebo nespokojení. Tento znak prostě křičí: „Kdy už to skončí?“. Neveselý obličej není vůbec šťastný a nepůsobí na vás jinak než frustrovanými vibracemi.

Emoji na zvracení 🤮

Je třeba říkat víc? Emoji zvracejícího obličeje vyjadřuje nefalšovanou nevolnost s přimhouřenýma očima, svraštělým obočím a otevřenými ústy, které zvrací zelené zvratky. Pokud se vám dělá špatně a je vám na zvracení, můžete použít tento. Pokud se však cítíte znechuceni nebo znechuceni aktuální konverzací, kterou vedete, je tento emoji také dobrým znamením k použití. Pokud jste v situaci, která se vám nelíbí natolik, že se vám chce zvracet, použijte tento emoji.

Úzkostný obličej s potícím se emoji 😰

Pokud se cítíte nervózní, tento emotikon se zpoceným obličejem je perfektním způsobem, jak to vyjádřit. Úzkostný obličej s potem emodži představuje zamračený obličej s kapkou potu na modrém spánku, jako by znázorňoval studený pot. Pomocí tohoto emoji můžete vyjádřit strach, zklamání nebo úzkost.

To jsou některé z nejčastějších emotikonů, které se v digitálním prostoru běžně používají, když jste jinak než šťastní. Doufáme, že jsme se s vámi podělili a pomohli vám pochopit správné používání emoji jako součásti komunikačních nástrojů na internetu. 

Pokud se přesto ocitnete v nepříjemných konverzacích, aniž byste pro ně měli správné výrazy nebo slova.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky