Bydlení a styl

20 domů, jejichž majitelé nemají problém se sousedy

Život ve větším městě má spoustu výhod, ale kdo z nás čas od času nesní o útěku na samotu? Jen si to představte. Vyměníte svůj byt v centru metropole za malý zapomenutý domek někde na druhém konci světa. Nejste sami, podobný sen má většina lidí a někteří si ho dokonce i splnili. A abyste si mohli alespoň do jisté míry představit, jak takový únik vypadá v praxi, připravili jsme pro vás fotogalerii jedinečných domečků na naprosto osamocených místech.

Opuštěná místa jsou všude na světě, stačí se jen trochu porozhlédnout kolem sebe. Najdete je na Islandu, Faerských ostrovech, ale také v Austrálii nebo Irsku. A kdo v těchto stavbách bydlí? Jejich izolace má praktický charakter. Jde o lovecké chaty nebo farmy. V současnosti je však stále častěji slouží k pronájmu lidem, kteří potřebují na nějaký čas místo, kde mohou nerušeně pracovat nebo odpočívat. Možná by stálo za to, poohlédnout se po nějakém vlastním místě na samotě…

 

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Já bych takhle na samotě bydlet nemohl. Sice mám kolikrát lidí plné zuby, ale jindy jsem zas rád, že si můžu promluvit se sousedy. Naštěstí jsou všichni bezproblémoví a máme spolu dobré vztahy. Je teda pravda, že tu zatím nebydlíme, ale doufám, že nám dobré vztahy vydrží i v budoucnu. Zatím jsme s naším domem na samém počátku. Teprve nás čeká vybudování základové desky. Minulý týden jsme si půjčili vibrační desku z https://www.isermat.cz/category/vibracni-a-hutnici-technika/vibracni-desky/ , se kterou jsme udusali podklad pod desku. Je fajn, že existuje půjčovna vibrační desky, díky které jsme měli tu možnost si ji půjčit.