Cestování

3 tipy na výlety po Valašsku

Milovníci panenské přírody, která skýtá hluboká údolí, husté lesy, romantické stráně, delikatesní výhledy na krajinu a roubené chaloupky, si na první pohled zamilují Valašsko. V Rožnově pod Radhoštěm anebo ve Valašském Meziříčí ochutnají delikatesní polévku kyselicu s klobáskou či frgály. Aktivní výletníci mohou vyzkoušet turistiku spojenou s dobrodružstvím – geocaching.

Hurá na Pustevny!

Beskydský skvost, Pustevny, leží v nadmořské výšce 1 018 m a najdete zde turistické chaty Maměnka a Libušín. Byly postaveny na konci 19. století. Je škoda, že Libušín v roce 2014 vyhořel. Naštěstí se pracuje na jeho obnově. Další tipy na výlety jsou socha Radegasta, dřevěná zvonička, kaple a sousoší Cyrila a Metoděje. Pustevny jsou hojně navštěvované v létě díky turistice a v zimě pro ideální lyžařské podmínky. Ski areál disponuje 11 vleky a dvousedačkou, jež je k dispozici celoročně.

Srdce Beskyd jako na dlani

V Rožnově pod Radhoštěm si nebudete pokládat otázku kudy z nudy. Toto malebné městečko se nachází na úpatí hory Radhošť. Největší chloubou je Valašské muzeum v přírodě, soubor lidových dřevěných staveb. Skládá se z Dřevěného městečka, Mlýnské doliny s mlýnem, pilou, hamrem a Valašské dědiny. Konají se zde festivaly, koncerty, jarmarky i akce pro děti. Za zmínku stojí i rožnovské pivní lázně, krytý bazén s wellness areálem, zábavný Gibon park s lanovým centrem a indiánskou vesničkou.

Přímo na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy

Právě na soutoku dvou ramen řeky Bečvy leží nádherné město Valašské Meziříčí, které uhrane překrásným náměstím i dvěma zámky. Kroky turistů vedou k Žerotínskému zámku i k zámku Kinských s rozsáhlým parkem. V interiéru druhého zmiňovaného objektu si prohlédnete expozice skla, starých tisků a gobelínů. Rodiny s malými dětmi nadchne naučná stezka Jana Karafiáta vedoucí od nádraží ČD až k roubenému kostelíku ve velké Lhotě. Stezka končí u přehrady Bystřička. Populární jsou moderní aquapark, muzeum valašských strašidel a výlet k rozhledně Jarcovská kule, pískovcové skále patřící čertovi.

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *