3 tipy na výlety po Valašsku

Lenka Němcová
21. října 2018
3 minuty čtení

Milovníci panenské přírody, která skýtá hluboká údolí, husté lesy, romantické stráně, delikatesní výhledy na krajinu a roubené chaloupky, si na první pohled zamilují Valašsko. V Rožnově pod Radhoštěm anebo ve Valašském Meziříčí ochutnají delikatesní polévku kyselicu s klobáskou či frgály. Aktivní výletníci mohou vyzkoušet turistiku spojenou s dobrodružstvím – geocaching.

Hurá na Pustevny!

Beskydský skvost, Pustevny, leží v nadmořské výšce 1 018 m a najdete zde turistické chaty Maměnka a Libušín. Byly postaveny na konci 19. století. Je škoda, že Libušín v roce 2014 vyhořel. Naštěstí se pracuje na jeho obnově. Další tipy na výlety jsou socha Radegasta, dřevěná zvonička, kaple a sousoší Cyrila a Metoděje. Pustevny jsou hojně navštěvované v létě díky turistice a v zimě pro ideální lyžařské podmínky. Ski areál disponuje 11 vleky a dvousedačkou, jež je k dispozici celoročně.

Srdce Beskyd jako na dlani

V Rožnově pod Radhoštěm si nebudete pokládat otázku kudy z nudy. Toto malebné městečko se nachází na úpatí hory Radhošť. Největší chloubou je Valašské muzeum v přírodě, soubor lidových dřevěných staveb. Skládá se z Dřevěného městečka, Mlýnské doliny s mlýnem, pilou, hamrem a Valašské dědiny. Konají se zde festivaly, koncerty, jarmarky i akce pro děti. Za zmínku stojí i rožnovské pivní lázně, krytý bazén s wellness areálem, zábavný Gibon park s lanovým centrem a indiánskou vesničkou.

Přímo na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy

Právě na soutoku dvou ramen řeky Bečvy leží nádherné město Valašské Meziříčí, které uhrane překrásným náměstím i dvěma zámky. Kroky turistů vedou k Žerotínskému zámku i k zámku Kinských s rozsáhlým parkem. V interiéru druhého zmiňovaného objektu si prohlédnete expozice skla, starých tisků a gobelínů. Rodiny s malými dětmi nadchne naučná stezka Jana Karafiáta vedoucí od nádraží ČD až k roubenému kostelíku ve velké Lhotě. Stezka končí u přehrady Bystřička. Populární jsou moderní aquapark, muzeum valašských strašidel a výlet k rozhledně Jarcovská kule, pískovcové skále patřící čertovi.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky