Cestování

4 nejkrásnější přímořská města v Chorvatsku, která lákají na pohádkovou dovolenou

Pokud přemýšlíte, že v letošním roce vyrazíte poznat krásy Chorvatska, zřejmě hledáte inspiraci, do jaké oblasti se vydat. Chorvatsko je nádherná země, kam každoročně míří statisíce českých turistů, ostatně není se čemu divit, protože je velice dobře dostupná automobilem. V následujících řádcích vám představíme hned čtyři přímořská města, která rozhodně stojí za návštěvu.

Brela nabízí nejlepší pláže v Chorvatsku

Pokud prahnete po nádherných plážích, určitě je ideální volbou Brela. Obec se rozprostírá zhruba patnáct kilometrů severozápadně od Makarské riviéry. Během letního období jsou ulice plné turistů, kteří často míří také na proslulou pláž Punta Rata, která se dokonce v roce 2004 stala jednou z deseti nejkrásnějších pláží na světě. Jestliže hledáte Chorvatsko – hotel, narazíte zde na mnoho moderních apartmánů, hotelů i penzionů.

Primošten s dalmatskými tradicemi

Primošten potěší nadšence do tradiční lidové hudby a dalmatských tradic. Stále zde žijí rodiny, které se snaží dané tradice dodržovat a dají vám ochutnat i pravou dalmatskou kuchyni. Dominantou města je hlavní náměstí, kde se každoročně konají různá folklorní vystoupení. Primošten se proslavil především bohatým nočním životem a živými koncerty, takže na své si zde přijde i mladá generace.

Baška na ostrově Krk

Jestliže se nebráníte ostrovům, určitě jeďte právě na Krk, jehož nejnavštěvovanějším městem je Baška. Během letní sezóny nechybí koktejlové párty na pláži za doprovodu živého koncertu. V případě, že hledáte odpočinek na pláži, určitě vás zdejší pláže nadchnou, neboť se řadí mezi nejčistší v celém Chorvatsku.

Rovinj pro romantické duše

Zůstat můžete klidně i na severu, a to na Istrijském poloostrově, kde na vás historickou atmosféru dýchne právě Rovinj. Staré město je charakteristické úzkými dlážděnými uličkami, určitě se projděte po promenádě okolo přístavu a z Rovinje vyrazte i do národního parku Brijuni.

Vyhledejte si tedy vhodný Chorvatsko hotel a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v některé z této destinací.

Další články

5 míst v Kanadě, která byste měli navštívit pro nezapomenutelné zážitky

5 nejlepších přírodních koupališť na Kanárských ostrovech

Pěšky po Algarve v Portugalsku

Návštěva Dubrovníku v Chorvatsku

Jaké je michiganské léto?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *