5 důvodů, proč si zamilujete Chorvatsko

Lenka Němcová
15. března 2018
3 minuty čtení

Chorvatsko zažívá ohromný turistický boom. Stálice na seznamu TOP evropských destinací je v posledních letech v kurzu ještě více než v minulosti a nabízí se otázka, co je tím největším lákadlem… Ve skutečnosti je jich více, celá hromada lákadel a každý si tak přijde na své. Seznámíte se zde se zajímavou historií a kulturou, pokocháte se jedinečnými přírodními scenériemi, nasajete čerstvý vzduch v místních lesích a samozřejmě si dosyta užijete opalování a koupání v Jadranském moři. Pro jistotu jsme pro vás připravili seznam těch hlavních důvodů, proč se vám bude Chorvatsku líbit.

Objevování starobylého světa

Chorvatsko patří k nejdostupnějším okouzlujícím lokalitám. Jedná se o ideální místo pro milovníky historie. Nachází se zde spousta historických pamětihodností a míst, ze kterých dýchají doby dávno minulé. Za zmínku stojí například Dubrovník.

Nádherný pohled na Dubrovník

Jet na dovolenou do Chorvatska a nenavštívit zmíněný Dubrovník by byla velká chyba. Je jedinečný, okouzlující a právem patří k nejkrásnějším městům na světě. K nejimpozantnějším pohledům patří hradby lemující pobřeží.

Výlety lodí na skrytá místa

Chorvatsko, to nejsou jen profláknutá místa plná turistů, ale také spousta opuštěných pláží s čistou a průzračnou vodou. Stačí si pronajmout loď a vydat se po ikonicky modrém Jadranu. K nejoblíbenějším skrytým plážím patří zátoka Stiniva na ostrově Vis.

Poklady UNESCO jako na dlani

Chorvatsko ose chlubí hned dvěma místy, které byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Jedním z nich jsou Plitvická jezera a druhým Národní park Krka. Obě místa se nachází na jihu Chorvatska a jsou jasnou volbou pro každého, kdo si chce užít pobyt na krásných a poměrně opuštěných místech.

Hory i moře

V Chorvatsku si užijete pěší túry po vysokých vrcholcích, ale také plážový život. Nejvyšší pohoří měří 1762 metrů a hned pod ním se nachází známé letovisko Makarska.

Foto: https://banter.fun/5-reasons-to-visit-croatia/

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  6. února 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky