Životní styl

5 nejbizarnějších plastických operací

Váháte se zvětšením prsouliposukcí nebo plastikou nosu? Máte pocit, že tyto plastické operace jsou stále považovány za něco výjimečného? Nenechte se zmást – tyhle zákroky jsou dnes už běžnou součástí moderní plastické chirurgie. Člověk se ale většinou nespokojí s tím, co je zavedené, nebo prostě „jen” obyčejně krásné. A tak je tu celá skupina „estetických” korekcí, které vás možná překvapí.

Jste připraveni? Představujeme Vám 5 nejabsurdnějších plastických operací současnosti:

1. Elfí uši

Tento trend má pravděpodobně původ u fanoušků příběhu Pán prstenů, jinak si to nedovedeme vysvětlit. Jedná se o přerušení chrupavky ucha, její následné spojení a vytvarování do špičky. Módní výstřelek, říkáte si? Omyl, zákrok je nejen velmi bolestivý, ale i nevratný, varuje MUDr. Aneta Krajcová, plastická chiruržka kliniky Mediestetik.

2. Dokreslené čáry života

Nelíbí se Vám budoucnost, kterou Vám předpověděla věštkyně? Postačí 15 minut, speciální skalpel a zručný operatér Vám vysněný osud na ruce dokreslí. Zdá se Vám to jako nesmysl? V Japonsku je to realita – právě v zemi vycházejícího slunce vzrůstá obliba dotvarování čar života.

3. Udržte poker face

Navždy! Je asi jasné, že tady hraje hlavní roli botox. „Jedná se o aplikaci látky ve větším množství a na určená místa tak, aby člověk ztratil kompletně mimiku,“ vysvětluje MUDr. Olga Bahníková z Mediestetik. Ta dodává, že pro rozumného dermatologa je taková práce noční můrou. V New Yorku už ale existuje specializovaná chirurgická ordinace. Její název – Pokertox, jasně naznačuje, kdo jsou štamgasti místní praxe.

4. Umělé dolíčky

Asi „nejnevinnější” zákrok, se kterým by se možná řada z nás dokázala ztotožnit. Dolíčky totiž znamenají roztomilost. Ale ruku na srdce, nechali byste si kvůli téhle klišé představě naříznout kůži na tvářích tak, aby vám po zahojení zůstaly drobné prohlubně? Nemluvě o tom, že objevit se následně mohou spíše problémy. Podle Dr. Krajcové s sebou tenhle drobný zákrok nese riziko neestetického zhojení ranek, tedy zajizvení.

5. Úsměv, prosím!

Poslední kuriozita pochází opět z Asie. Posledním hitem plastické chirurgie tu je pozdvihnutí ústních koutků tak, aby člověk vypadal neustále přívětivě. To vyvolává úsměv na rtech i u obou lékařek z kliniky Mediestetik. Jak plastická chiruržka, Dr. Krajcová, tak dermatoložka, Dr. Bahníková, se s takovým požadavkem za svou kariéru dosud nesetkaly. A my se vsadíme, že tenhle nucený optimismus se u nás jen tak nechytne.

V nejlepším – tedy u úsměvu, je třeba skončit, a tak náš seznam výstřelků z oblasti plastické chirurgie už (naštěstí) dál nepokračuje.

Dr. Krajcová a Bahníková se jednohlasně shodují, že hlavní motivací v estetické medicíně má být zvýšení sebevědomí a zlepšení kvality života, které jde ruku v ruce se zdravím. V žádném případě by k operaci neměla vést pouze snaha šokovat a upoutat vzhledem. V takových případech končí zákroky většinou reoperací. Dr. Krajcová pak na závěr radí: Před zákrokem se ujistěte, že s lékařem v tomto ohledu sdílíte stejný pohled a hodnoty. To můžete zjistit jediným způsobem – při osobní konzultaci. Právě na podrobnou osobní komunikaci s lékařem klade klinika Mediestetik velký důraz tak, aby vždy bylo dosaženo co nejlepšího výsledku podle přání, ale i celkové situace pacienta.

Štítky

Další články

Legendární značka hodinek – Hamilton

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Objevte výhody jednorázové elektronické cigarety

BDSM pomůcky nemusí být jen pro masochisty

Pouzdra na iphone

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *