6 hlavních důvodů, proč byste měli začít cestovat

Lenka Němcová
24. června 2018
3 minuty čtení

Současná doba přeje cestování. Letenky jsou levné, ubytování cenově dostupné, tak proč se tomu bránit? Pokud jste se však nenarodili s příručním kufříkem v ruce a vaše nejdelší cesta byla do vedlejšího města, pravděpodobně si při pohledu na všechny ty cestovatele a baťůžkáře, kterých se v posledních letech vyrojilo opravdu hodně, ťukáte na čelo. Ale třeba přehodnotíte přístup, až si přečtete o naprosto zásadních přínosech cestování. Tady je máte…

Zlepší se vaše navigační schopnosti

Cestování vás donutí zapojit navigační instinkt. Jistě – nabízí se možnost použití nejrůznějších aplikací, ale nic vás nedostane z nehostinného prostředí tak rychle jako vaše vlastní schopnosti. S trochou štěstí navíc najdete místa, která na mapách a v aplikacích nejsou.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Zlepší se vaše kreativita

Položili jste si někdy otázku, proč úspěšní umělci často cestují? Odpověď je prostá – během cestování načerpáte motivaci od lidí a věcí, na které narazíte na cestách. Cestování holdují také filmoví režiséři, kteří často dostanou nápad až poté, co dorazí do správné lokace.

Naučíte se nový jazyk

Zapomeňte na jazykové kurzy, mistrem cizích řečí se stanete jedině tak, že začnete komunikovat s rodilými mluvčími. V zahraničí vám to půjde rychleji, než jste si nyní ochotni připustit.

Rozšíříte si obzory

Svět je mnohem větší, než si myslíte. To ale poznáte až poté, co se seznámíte s jinými kulturami a poznáte prostředí, o kterých jste si doposud jen četli. Kdo ví, možná objevíte místo, kde strávíte pár let života – a možná se přestěhujete natrvalo.

Zlepšíte své sociální schopnosti

Máte za to, že jste introvertní? Třeba se jen potřebujete dostat do toho správného prostředí. Čím více budete cestovat, tím více se dostanete do kontaktu s cizími lidmi. Pravděpodobně nakonec dojdete k závěru, že to s vaší introverzí není tak špatné.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Minimalizujete stres a depresi

Čelíte neustálému stresu a propadáte depresím? Cestováním se těchto nešvarů zbavíte, nebo je alespoň redukujete na hranici únosnosti. V novém prostředí přijdete na jiné myšlenky a vyčistíte si duši.

Přesvědčili jsme vás? Věřte, že důvodů, proč alespoň jednou za čas vystoupit z komfortní zóny, je podstatně více. Cestování může mít pozitivní vliv na vaše zdraví (přeci jen se začnete více hýbat), zlepší vaši přizpůsobivost a prožijete díky němu spoustu nevšedních dobrodružství, na která budete vzpomínat po zbytek života.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky