6 tipů, jak jednoduše zabít každodenní rutinu

Lenka Němcová
16. března 2018
3 minuty čtení

Máte pocit, že je váš život jedna velká pakárna, zatímco ostatní zažívají denodenně samé jedinečné chvíle? Pak byste si měli uvědomit, že to, co ostatní prezentují na sociálních sítích, má do reality hodně daleko. Na druhou stranu však můžete učinit několik drobných, leče v konečném důsledku zásadních změn.

Přivítejte ráno

Přestože možná nejste ranním ptáčetem, měli byste ráno patřičně přivítat. Jak na to? Vyberte si místo, ze kterého uvidíte východ slunce. Uvařte si dobrou kávu nebo čaj a uvidíte, že váš den nastartuje mnohem pozitivněji!

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Do práce jinudy

Dejte si trochu na čas a vydejte se do práce jinou cestou než obvykle. Vezměte to postranními uličkami a vaše rutinní cestování rázem nabere úplně nový směr. Pokud cestujte MHD, možná potkáte nové zajímavé lidi.

Naplánujte si malý roadtrip

Není nad víkendové výlety. Nemusíte se přitom pouštět do daleké cesty, postačí, když si zajedete jen pár kilometrů od vašeho bydliště. Všude kolem se nachází spoustu úžasných míst, jen je třeba otevřít oči. Váš život obohatí i zdánlivě obyčejný piknik na louce za městem.

Pusťte si jinou muziku

Nudí vás stále stejné melodie? Není nic jednoduššího, než se zaposlouchat do hudby jiných umělců. Nemusíte přitom měnit žánr, aplikace jako Spotify umožňují uživatelům poslouchat doporučené kanály, které jsou žánrové stejné či podobné. Ale ani totální změna stylu někdy není na škodu.

Vypněte televizi

Víte, kolik času ztratíte sledováním televize? Pasivní zábava je fajn, ale neměla by tvořit podstatnou část volného času. Raději si přečtěte časopis, zajděte si do divadla nebo udělejte něco prospěšného pro ostatní. Všechno je lepší než vysedávání před obrazovkou.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Vytvořte něco zajímavého

Jste manuálně zruční? Třeba vás bude bavit výroba šperků. Anebo něco úplně jiného – inspirujte se třeba na Pinterestu, kde najdete nespočet obrázků. Od jednoduchých projektů až po velmi komplexní výrobky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Tipy a rady,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky