Cestování

7 důvodů, proč vyrazit na dovolenou do Dubaje

Dubaj právem patří k nejoblíbenějším destinacím na Středním východě. Metropole byla založena v roce 1883 a v poslední dekádě zažívá nebývalý rozvoj. Jedná se o jedno z nejrychleji se rozrůstajících měst a je proslulá luxusem, ultra moderními stavbami a bujarým nočním životem. V podstatě jde o synonymum dovolené v SAE (Spojených arabských emirátech). Ale proč do Dubaje vyrazit? Následující důvody vás stoprocentně přesvědčí!

1. Burj Kahlifa

Burj Khalifa je jedna z nejvyšších umělých staveb na světě. Měří 829,8 metrů a jedná se o jednu z nejkrásnějších věží na Středním východě a výjimečný příklad umění. Přezdívá se já Jewel of Duba (šperk či ozdoba Dubaje) a má 163 podlaží.

2. Úžasné panoráma

Panoráma Dubaje je dalším důvodem, proč zde každoročně přicestuje tolik lidí. Zahrnuje spoustu mrakodrapů a dalších výškových budov, které jen tak někde neuvidíte.

3. Pestrá směsice kultur

Dubaj je perfektní ukázkou multikulturní metropole. Zhruba 90 % populace pochází z jiných zemí, takže jde o jedno z nejkosmopolitnějších míst na světě. Pokud toužíte po kontaktu s cizími kulturami, pak se vám bude v Dubaji líbit.

4. Ohromný rozvoj

Není tomu dávno, kdy byla Dubaj místem, kde žili především rybáři a lovci perel. V 90. letech minulého století se to změnilo. Díky ekonomice založené na těžbě ropy zažívá Dubaj nebývalý rozmach, který je vidět na každém kroku. Chcete-li na vlastní oči zažít rozvoj v přímém přenosu, kupte co nejdříve letenku.

5. Palm Jumeirah

Palm Island je jeden z největších umělých ostrovů na světě. Vznikal v období let 2001 až 2006 a nachází se na něm milionářská sídla a pětihvězdičkové hotely. Ostrov byl postaven tak, aby měl z ptačí perspektivy tvar palmy – proto ten název.

6. Dubajské akvárium a podvodní ZOO

Dalším pádným důvodem pro návštěvu Dubaje je unikátní podvodní ZOO a muzeum, ve které nechybí žraloci, delfíni a další fascinující obyvatelé podvodního světa. Návštěvu nesmíte vynechat!

7. Ráj nakupování

Jestliže je někde ráj pro milovníky nakupování, pak rozhodně v Dubaji. Nikde jinde nenajdete tak pestrou směsici obchůdků a obchodů. Vévodí jim Dubai Mall, která – nepřekvapivě – patří k největším na světě. Ceny zboží přitom nejsou přehnané, naopak vás příjemně překvapí.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *