Cestování

7 důvodů, proč vyrazit na dovolenou do Dubaje

Dubaj právem patří k nejoblíbenějším destinacím na Středním východě. Metropole byla založena v roce 1883 a v poslední dekádě zažívá nebývalý rozvoj. Jedná se o jedno z nejrychleji se rozrůstajících měst a je proslulá luxusem, ultra moderními stavbami a bujarým nočním životem. V podstatě jde o synonymum dovolené v SAE (Spojených arabských emirátech). Ale proč do Dubaje vyrazit? Následující důvody vás stoprocentně přesvědčí!

1. Burj Kahlifa

Burj Khalifa je jedna z nejvyšších umělých staveb na světě. Měří 829,8 metrů a jedná se o jednu z nejkrásnějších věží na Středním východě a výjimečný příklad umění. Přezdívá se já Jewel of Duba (šperk či ozdoba Dubaje) a má 163 podlaží.

2. Úžasné panoráma

Panoráma Dubaje je dalším důvodem, proč zde každoročně přicestuje tolik lidí. Zahrnuje spoustu mrakodrapů a dalších výškových budov, které jen tak někde neuvidíte.

3. Pestrá směsice kultur

Dubaj je perfektní ukázkou multikulturní metropole. Zhruba 90 % populace pochází z jiných zemí, takže jde o jedno z nejkosmopolitnějších míst na světě. Pokud toužíte po kontaktu s cizími kulturami, pak se vám bude v Dubaji líbit.

4. Ohromný rozvoj

Není tomu dávno, kdy byla Dubaj místem, kde žili především rybáři a lovci perel. V 90. letech minulého století se to změnilo. Díky ekonomice založené na těžbě ropy zažívá Dubaj nebývalý rozmach, který je vidět na každém kroku. Chcete-li na vlastní oči zažít rozvoj v přímém přenosu, kupte co nejdříve letenku.

5. Palm Jumeirah

Palm Island je jeden z největších umělých ostrovů na světě. Vznikal v období let 2001 až 2006 a nachází se na něm milionářská sídla a pětihvězdičkové hotely. Ostrov byl postaven tak, aby měl z ptačí perspektivy tvar palmy – proto ten název.

6. Dubajské akvárium a podvodní ZOO

Dalším pádným důvodem pro návštěvu Dubaje je unikátní podvodní ZOO a muzeum, ve které nechybí žraloci, delfíni a další fascinující obyvatelé podvodního světa. Návštěvu nesmíte vynechat!

7. Ráj nakupování

Jestliže je někde ráj pro milovníky nakupování, pak rozhodně v Dubaji. Nikde jinde nenajdete tak pestrou směsici obchůdků a obchodů. Vévodí jim Dubai Mall, která – nepřekvapivě – patří k největším na světě. Ceny zboží přitom nejsou přehnané, naopak vás příjemně překvapí.

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *