7 způsobů využití dřevěné stavby na zahradě

Adam Valový
19. ledna 2023
3 minuty čtení

Dřevěné stavby jsou v kurzu a už se neomezují pouze na roli zahradní kůlny. Dřevostavby lze využít jako kůlnu, dílnu, letní kuchyni, domek u bazénu, sportovní halu a mnoho dalšího!

Úložný prostor

Pokud je váš dům již značně přeplněný, může být zahradní domek velmi užitečný pro uložení různých druhů předmětů. Můžete do ní uložit nářadí nebo staré věci, které se pro váš dům stávají příliš velkým soustem. Kůlnu lze využít pro staré hračky dětí, které už odrostly, staré oblečení, sezónní nábytek (například letní zahradní nábytek), vánoční ozdoby, kola, koloběžky, skateboardy a další sportovní vybavení.

Dílna pro kutily nebo umělecký ateliér

Zahradní domek není jen místem pro uskladnění věcí bez jejich využití. Může sloužit také jako řemeslnický nebo umělecký ateliér. Kutilové si do něj mohou přivézt pracovní stůl a nechat v něm veškeré nářadí. Ať už se jedná o práci se dřevem, mechaniku nebo restaurování nábytku, vaše dřevostavba se může rychle stát nezbytným prostorem pro vaši vášeň a koníčky! Umělci, amatéři nebo profesionálové, malíři, sochaři, kreslíři, fotografové, hrnčíři si budou moci vytvořit intimní prostor pro sebe s veškerým potřebným vybavením, aby mohli dát volný průchod své kreativitě.

Zahradní přístřešek

Zahradní přístřešek, který je speciálně určen pro vaši vášeň, údržbu a skladování materiálů a produktů, se rychle stane nezbytným, pokud pěstujete zeleninovou zahradu nebo máte ovocné stromy. Můžete v něm bez rizika ponechat lopaty, hrábě, květináče, zahradní techniku, zeminu, sekačky, křovinořezy a další nářadí.

Letní kuchyně

Letní kuchyně je teplým místem pro posezení s rodinou a přáteli. Můžete do ní nainstalovat gril a nádobí a někteří lidé neváhají přidat i lednici a sporák. Spolu s pěkným venkovním nábytkem a markýzou se vaše dřevěná konstrukce může proměnit v přátelskou a přívětivou terasu!

Tělocvična

Pro milovníky sportu stačí nainstalovat běžecký pás, posilovací lavici, veslovací trenažér a sportovní příslušenství, aby se vaše dřevostavba během okamžiku proměnila v osobní posilovnu! Který sportovec nesnil o vlastní posilovně?

Pokoj pro hosty

Nemáte dostatek prostoru, abyste mohli všechny pozvat k sobě domů? Potřebujete pokoj navíc pro své přátele nebo rodinu? Místo investice do přístavby domu je efektivním a levnějším řešením stavba dřevěného srubu. Například dřevěná chata je velmi estetická a přívětivá!

Domek u bazénu

Pokud máte bazén nebo si ho plánujete pořídit, je bazénový domek velmi dobrým způsobem, jak uskladnit technické vybavení. Některé dřevostavby mají několik místností, jednu místnost můžete věnovat skladování bazénového příslušenství, jako jsou podběráky, čerpadlo a výrobky, a druhou část volnému času, a to instalací lednice, baru, čtecího koutku atd.

.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky