8 nejlepších kávových příchutí, které si zamilujete

Lenka Němcová
16. ledna 2023
7 minut čtení

Každý rok se na světě vypije přibližně 400 miliard šálků kávy, což z ní činí třetí nejoblíbenější nápoj po vodě a čaji. V Etiopii údajně objevil kávu v roce 1500 pastevec koz, který si všiml zvláštního chování svých koz. Po konzumaci kávových třešní získávaly nadměrnou energii a v noci nemohly spát. Když o svém objevu řekl místním mnichům, ti z nasbíraných zrn připravovali různé druhy kávových nápojů.

Kromě zvýšení energie a bdělosti může kofein obsažený v kávě také pomoci lidem zhubnout, protože podporuje metabolismus a zlepšuje funkci mozku. Můžete také vyzkoušet kávu bez kofeinu, protože existuje mnoho nejlepších možností kávy bez kofeinu. Pokud patříte mezi znalce kávy a chcete se dozvědět více, sestavili jsme pro vás seznam káv bez kofeinu, které stojí za to vyzkoušet.

Lifeboost Organická zrnková káva bez kofeinu

Káva je bezkofeinová, vyrobená metodou Swiss Water, což znamená, že neobsahuje chemická rozpouštědla, která by mohla být škodlivá pro vaše zdraví. Rostlina je pěstována ve stínu a neobsahuje pesticidy. Kávoví pijáci tuto kávu ocení díky jemnosti a plné chuti, kterou poskytuje. Můžete očekávat sladkou chuť s nádechem drsnosti. Z těchto důvodů je lahodná středně pražená káva bez kofeinu Lifeboost naší nejlepší volbou. Je sice drahá, ale stojí za to.

Volcanica House Blend Decaf

Jedná se o rodinný podnik, který prodává vysoce kvalitní kávu ze sopek. Volcanica si za svými produkty stojí a pravidelně monitoruje farmy, aby zajistila, že se všemi zúčastněnými, od úrody až po váš šálek, je zacházeno humánně a spravedlivě. U této konkrétní směsi bez kofeinu použila společnost Volcanica k odstranění kofeinu ze zrn metodu zpracování švýcarskou vodou.

Poté se smíchají středoamerická a jihoamerická zrna arabiky. Díky své robustní a sladké chuti má tento šálek kávy výrazné, bohaté tělo. Káva bez kofeinu má i své nevýhody. V této směsi chybí jasné květinové vůně jednodruhové kávy. Speciální zrna Volcanica jsou jednou z výhod podnikání. Také zrna jsou pražena a odesílána ještě týž den, aby se zajistilo, že dorazí v perfektním stavu.

Pražírny kávy Green Mountain

Milovníci kávy, kteří dávají přednost kávě bez kofeinu, se pro svůj ranní šálek kávy někdy obracejí na Green Mountain Roasters. Nikdy nevíte, kdy budete ráno potřebovat šálek kávy, takže je dobré mít ji vždy po ruce. Pokud jde o šálek kávy na začátek dne, tmavší pražení obvykle nabízí silnější chuť. Proto bývají vhodnější světlejší pražení.

Tato zrna s poněkud oříškovou chutí se příjemně pijí a jsou mírně sladká, stejně jako mnoho světle pražených zrn. Zákazníci mohou výrobky této značky zakoupit v obchodech i online u malých i velkých prodejců. K dispozici jsou šálky K-Cups a mletá i celozrnná káva ve dvanáctiuncových sáčcích, stejně jako několik krabic Breakfast Blend Decaf.

Pražená káva Coffee Bros bez kofeinu

Pražená káva bez kofeinu Bors používá kolumbijská jednodruhová zrna. Vysokohorské kávy vysoké kvality se pěstují v kolumbijské oblasti Huila. Etylacetátová dekofeinizace odstraňuje z těchto zrn kofein a dodává jim přirozeně příjemnou a ovocnou chuť. Řemeslná pražírna Coffee Bros. sídlí v New Yorku.

K dispozici je výběr jednodruhových káv a odborně připravených směsí, které dodržují jejich přísný etický kodex. HomeGround doporučuje Coffee Bros. jako spolehlivý zdroj, protože praží v malých množstvích.

Peet’s Coffee K-Cups bez kofeinu

Vaření s touto kávou je hračka a může být obzvláště užitečné, pokud hostíte návštěvy. Chcete-li vyhovět těm, kteří dávají přednost kávě bez kofeinu, můžete si připravit kávu s kofeinem. Je pohodlné mít možnost uvařit si jednotlivé šálky na požádání. Tato tmavě pražená káva má výraznou chuť karamelu a pšenice a je také velmi hořká.

Stejně jako naše předchozí doporučení Starbucks má i tato káva od Peet’s známou a konzistentní chuť. Díky jejich zavedené značce budete vždy vědět, co od nich můžete očekávat. Pokud vám tento nápoj již chutná, můžete bez obav vyzkoušet i tuto bezkofeinovou alternativu. Pro ty, kteří hledají něco jednoduchého a cenově dostupného, je to skvělá volba.

 Irving Farm Blackstrap bez kofeinu

Ve všech kavárnách Irving Farm se podává jejich domácí espresso Irving Farm Blackstrap, které je na trhu již desítky let. Tato zrna jsou velmi oblíbená mezi domácími vařiči díky širokému spektru použití. Nyní je k dispozici káva bez kofeinu pro ty, kteří chtějí chuť originálu bez nervozity. Přestože se jedná o směs z více zdrojů, technikou Swiss Water se přirozeně zpracovává a zbavuje kofeinu. Nejzdravější způsob, jak kávu zbavit kofeinu, je bez použití dalších chemických látek. Tyto chutě jsou dobře vyváženy podtóny zemitého ječmene a jasně červeného ovoce, například jahod. Jedná se o bohatou, krémovou kávu s robustním tělem.

Lifeboost Lískový oříšek bez kofeinu

Milovníci kávy si kávu Lifeboost oblíbili pro její snahu vyrábět co nejzdravější kávu. Zrna jednodruhové kávy Arabica používaná v kávě Lifeboost Hazelnut Decaf začínají na nikaragujských vysokohorských farmách. Zrna se pěstují ve stínu, sklízejí se ručně a ručně se oplachují.

Tato organická káva bez kofeinu je skvělou volbou pro každého, kdo se potřebuje vyhnout kofeinu nebo má citlivý žaludek. Díky tomu má nižší obsah kyselin než běžná káva. Pokud chcete kávě bez kofeinu dodat chuť, ale nechcete přidávat cukr nebo umělé přísady, je tato káva tou správnou volbou.

Life Extension Rainforest Blend káva bez kofeinu

Tato vynikající středně tmavě pražená káva, která patří k nejlepším dostupným bio kávám, maximálně vylepší váš zážitek z pití kávy bez kofeinu. Vyrábí se z organických kávových zrn Arabica s certifikátem USDA, která jsou pečlivě zpracována přírodním způsobem, aby si zachovala silné antioxidační polyfenoly, které se při pražení ztrácejí, a také složky, které údajně mohou pomoci chránit žaludek. A je vhodný i pro vegetariány a vegany, protože neobsahuje žádné GMO ani lepek.

Pokud jde o vaše zdraví, káva bez kofeinu je lepší volbou než běžná káva. Pití kávy bez kofeinu může zabránit mnoha nemocem, včetně cukrovky, srdečních chorob a rakoviny. Káva bez kofeinu není něco, co by zákazníci chtěli konzumovat a co by jim nechutnalo. Proto jsme pro vás připravili tohoto praktického průvodce, abyste se mohli dobře bavit a zároveň si vychutnat jedinečnou chuť této kávy. Kávy bez kofeinu uvedené v tomto seznamu jsou skvělým způsobem, jak zůstat v souladu se svými zdravými stravovacími návyky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Jídlo a pochoutky,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Jaké přínosy pro zdraví má heřmánek pravý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky