A zase to Japonsko: Hodně NETRADIČNÍ hotel pro knihomoly

Lenka Němcová
27. března 2018
2 minuty čtení

Milovníci všeho, co nějakým způsobem souvisí s Japonskem, jsou na netradiční až abnormální věci zvyklí. Ostatní zůstávají v údivu vždy, když se objeví informace o nějaké raritce. Japonci jsou tak trochu blázni (v dobrém smyslu slova) a neváhají katapultovat všední záležitosti za hranici stereotypu a nudy. Především pak v případě ubytování, což potvrzuje i úžasný hotel. Je jako stvořený pro milovníky knih a pro každého, kdo vyhledává netradiční zážitky. O co jde?

Není tajemstvím, že kniha na dobro noc navodí příjemné sny. Nečtete? Vyzkoušejte to a uvidíte, že je to mnohem lepší než televize! Ale zpátky k japonskému hotelu. Nazývá se Book and Bed Hotel a nachází se v něm více než 1700 knih v angličtině a japonštině. Hosté si tak mohou vychutnat velmi příjemnou atmosféru na míle vzdálenou běžným ubytovacím zařízením.

Samotný hotel se na první pohled jeví jako stylová knihovna. Rozdíl je v tom, že se mezi policemi nachází i komfortní místa ke spaní. Z fotografií je patrné, že příliš místa hosté nemají, ale na druhou stranu to není tak zlé – s ohledem na to, kolik si mohou zdarma půjčit knih. Co se týče ceny za ubytování, pohybuje se mezi 32 – 50 USD za noc, což je v Japonsku velmi příjemná cena.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky