Zdraví

Akupunktura – z alternativní medicíny nemusíte mít obavy

Trápí vás bolesti hlavy nebo o mnoho bolestivější migrény? Máte zablokovaná záda a obyčejné lékařské injekce nezabírají? Nebo jednoduše snadno podlehnete stresu a tlaku vnějšího okolí? Tak právě vám i mnoha dalším ženám, které trápí rozmanité fyzické i duševní potíže je určena akupunktura. Pokud si pod pojmem akupunktura vybavíte obří jehly, které vás doslova prošpikují skrz na skrz, rádi vám přesvědčíme, že vaše obavy jsou zcela neopodstatněné.

Kde se vzala, tu se vzala akupunktura

Akupunktur patří mezi čínské léčebné metody, které mají za cíl nastolit rovnováhu v lidském těle a minimalizovat nebo úplně zbavit různorodých potíží. Akupunktura pracuje s přibližně 700 body nacházejícími se různě po lidském těle, mezi kterými proudí životní energie (čchi). Pokud je některá z cest zablokována, dostavují se fyzické, či psychické obtíže. Zablokovanou cestu lze obnovit speciálními jehlami, které jsou postupně vpravovány do akupunkturních bodů.

Obavy z akupunktury

Spousta lidí, kteří zvažují klady a zápory akupunktury se obávají bolesti. Jelikož jsou akupunkturní jehly tenké přibližně jako lidský vlas, jejich aplikace je naprosto bezbolestná. Jehly jsou nerezové a důkladně vysterilizované. Ve většině případů se však používají jehly určené pouze k jednomu použití. Případné infekce nebo zanesení nepříjemné nemoci se tedy nemusíte obávat. Jehly jsou vpichovány do maximální hloubky 3 cm (to v případě, kdy je nutno narušit tukovou vrstvu pokožky). Při vpichu nemusíte cítit nic, ale mohou se dostavit také pocity brnění, tepla nebo mírného tlaku. Pokud by pro vás byla akupunktura nepříjemná, stačí upozornit lékaře a on místo vpichu speciálně upraví.

Máte-li z akupunktury strach, doufáme, že vás jej tyto řádky zbavily. Odhodlejte se k prvnímu sezení a uvidíte, že vaše problémy zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články