Akupunktura – z alternativní medicíny nemusíte mít obavy

Adam Valový
6. května 2018
2 minuty čtení

Trápí vás bolesti hlavy nebo o mnoho bolestivější migrény? Máte zablokovaná záda a obyčejné lékařské injekce nezabírají? Nebo jednoduše snadno podlehnete stresu a tlaku vnějšího okolí? Tak právě vám i mnoha dalším ženám, které trápí rozmanité fyzické i duševní potíže je určena akupunktura. Pokud si pod pojmem akupunktura vybavíte obří jehly, které vás doslova prošpikují skrz na skrz, rádi vám přesvědčíme, že vaše obavy jsou zcela neopodstatněné.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Kde se vzala, tu se vzala akupunktura

Akupunktur patří mezi čínské léčebné metody, které mají za cíl nastolit rovnováhu v lidském těle a minimalizovat nebo úplně zbavit různorodých potíží. Akupunktura pracuje s přibližně 700 body nacházejícími se různě po lidském těle, mezi kterými proudí životní energie (čchi). Pokud je některá z cest zablokována, dostavují se fyzické, či psychické obtíže. Zablokovanou cestu lze obnovit speciálními jehlami, které jsou postupně vpravovány do akupunkturních bodů.

Obavy z akupunktury

Spousta lidí, kteří zvažují klady a zápory akupunktury se obávají bolesti. Jelikož jsou akupunkturní jehly tenké přibližně jako lidský vlas, jejich aplikace je naprosto bezbolestná. Jehly jsou nerezové a důkladně vysterilizované. Ve většině případů se však používají jehly určené pouze k jednomu použití. Případné infekce nebo zanesení nepříjemné nemoci se tedy nemusíte obávat. Jehly jsou vpichovány do maximální hloubky 3 cm (to v případě, kdy je nutno narušit tukovou vrstvu pokožky). Při vpichu nemusíte cítit nic, ale mohou se dostavit také pocity brnění, tepla nebo mírného tlaku. Pokud by pro vás byla akupunktura nepříjemná, stačí upozornit lékaře a on místo vpichu speciálně upraví.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Máte-li z akupunktury strach, doufáme, že vás jej tyto řádky zbavily. Odhodlejte se k prvnímu sezení a uvidíte, že vaše problémy zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky