Arganový a kokosový olej – přírodní elixíry mládí

Adam Valový
1. února 2014
3 minuty čtení

Chcete si udržet mladistvý vzhled a být pro své okolí stále atraktivní? Zaručený recept na krásu bohužel neexistuje, ale přesto je mnoho způsobů, jak čas alespoň do jisté míry oklamat. V prvé řadě jde o to, jak se cítíte, protože je to právě psychika, která se významnou měrou podílí na našich zevnějších. Přemíra stresu a deprese vám na kráse příliš nepřidají, ale budete-li se cítit vyrovnaně, pak se vaše vnitřní rozpoložení projeví i navenek. Ale co představuje další složku „elixíru mládí“? Přírodní kosmetika!

Přípravky, které vznikají v chemických a farmaceutických laboratořích jsou pasé a kosmetický průmysl se vrací zpátky k přírodě. Látky, které se běžně objevují kolem nás, jsou k lidskému organismu mnohem šetrnější a jejich blahodárné účinky znali již naši předkové. My jsme nahlédli do e-shopu biokrasa.sk a zjistili, jaká přírodní kosmetika je v současné době nejžádanější.

Nejvzácnější olej na světě

Na něco se vás zeptáme. Víte, proč marocké ženy vypadají tak mladě? Nebudeme vás dlouho napínat. Používají arganový olej, jehož unikátní vlastnosti výrazně zpomalují stárnutí pokožky. Arganový olej se lisuje z plodů vzácné rostliny argánie trnité, která roste pouze v některých oblastech Maroka. Jde o jeden z nejvzácnějších přírodních olejů vůbec a jeho využití se neomezuje pouze na kosmetický průmysl. Arganový olej je jako doma i v kuchyni a používá se k přípravě tradičních marockých pokrmů, ale také k obohacení ryb, omáček a pokrmů jako kuskus. Kromě jiných pozitivních účinků stabilizuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kokosový poklad

Arganovým olejem však nabídka biokosmetiky teprve začíná. Perfektní volbou je také kokosový olej a podobně jako olej z argánie, i tento přírodní produkt využijete z kosmetického i kulinářského hlediska. Kokosový olej perfektně hydratuje pokožku a ochraňuje ji před škodlivým UV zářením a dalšími nepříznivými vlivy. Budete-li ho pravidelně aplikovat na vlasy, dosáhnete pevnějšího a zdravějšího vzhledu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky