Bahamy a Svatá Lucie získaly ocenění za odolnost karibských destinací

Adam Valový
25. května 2024
3 minuty čtení

Bahamy a Svatá Lucie se staly hvězdami karibského veletrhu cestovního ruchu Caribbean Travel Marketplace 2024, který pořádá Karibská asociace hotelů a cestovního ruchu (CHTA) v Montego Bay na Jamajce. Ocenění za odolnost karibských destinací, které bylo založeno před třemi lety, je určeno destinacím, které se aktivně zaměřují na budování odolnosti. To se projevuje jejich závazkem řešit některé nebo všechny ze 17 cílů udržitelného rozvoje Světové organizace cestovního ruchu OSN (UNWTO).

Bahamy si odnesly vítězství v kategorii velkých turistických destinací, která oceňuje destinace s velkým počtem návštěvníků a mezipřistáními přesahujícími 500 000 USD. Za nimi se na druhém místě umístila Aruba a na třetím místě Portoriko.

Pláž na Arubě. Foto: pixabay / Helmut Mueller

Místopředseda bahamské vlády a ministr cestovního ruchu Chester Cooper vyjádřil serveru Loop News radost nad oceněním, které je důkazem tvrdé práce vlády a zúčastněných stran. „Je to úžasné a velká pocta pro naše bahamské partnery a tým cestovního ruchu. Pracovali jsme velmi usilovně a výsledkem je uznání od našich kolegů. Má z toho obrovskou radost,“ řekl Cooper.

V kategorii malých destinací Svatá Lucie předstihla Bonaire a Svatou Martu. Richard Moss, senior manažer prodeje z Úřadu pro cestovní ruch Svaté Lucie, sdělil serveru Loop News, že do rozvoje turistického produktu ostrova bylo vloženo mnoho úsilí. „Toto ocenění je fantastické. Na Svaté Lucii jsme rostoucí destinací a plně chápeme principy cestovního ruchu a pohostinství. Jakožto organizace veřejného sektoru si nesmírně vážíme spolupráce se soukromým sektorem. Právě od nich pochází mnoho skvělých nápadů, které nám nesmírně pomohly. Celou dobu pandemie jsme táhli za jeden provaz a zvládli jsme to. Nejenže jsme se stali odolnějšími, ale i jsme se rozrostli,“ zdůraznil Moss.

Ocenění Bahamy a Svaté Lucie zdůrazňuje rostoucí důraz na udržitelnost a odolnost v karibském cestovním ruchu. Tyto destinace ukazují příklad ostatním, jak budovat odolné turistické produkty, které prospívají jak lidem, tak i životnímu prostředí.

Zdroj: https://caribbean.loopnews.com/content/bahamas-st-lucia-win-caribbean-destination-resilience-awards

Kategorie:

Cestování, Karibik,

Poslední aktualizace:  25. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky