Balónky s heliem rozproudí každou párty. To musíte vyzkoušet!

Adam Valový
8. května 2018
3 minuty čtení

Pořádáte rodinnou oslavu a máte strach, že zábava nebude na vysoké úrovni? Nabručené tetičky, bratranci a sestřenice, se kterými si nemáte co říct… Nic podobného se nestane, pokud si pořídíte jeden z nejlepších párty gadgetů – balónky s heliem. Vzpomeňte si na všechny ty americké filmy, ve kterých herci po vdechnutí helia získali „šmoulí“ hlas. Právě tak to může vypadat i na vaší akci.

Jak helium mění hlas?

Jak to vlastně funguje? Jak je možné, že helium mění hlas? Vysvětlení je poměrně snadné – jde o to, že v heliu se zvuk šíří mnohem rychleji než ve vzduchu, cž se v praxi projevuje rezonančními frekvencemi ústní dutiny. Čím vyšší je rychlost zvuku, tím je vyšší i rezonanční frekvence. Hlas se díky heliu posouvá do vyšších poloh, ovšem ve skutečnosti má jen jinou barvu a vyšší není.

Je vdechování helia bezpečné?

Jistě vás zajímá, jak je to s heliem a bezpečností. Že ne? Pak by mělo, neboť výrobci balónků vdechování tohoto plynu nedoporučují. V krajním případě se totiž můžete i udusit. Proč tomu tak je?

Člověk se neobejde bez kyslíku – bez něj dochází k hypoxii, která se může projevit bušením srdce (tachykardie), zadýcháváním (hyperventilace) či různými stupni poruchy vědomí. Bezpečnostní list helia praví, že vysoká koncentrace tohoto plynu může způsobit dušení, a to dokonce velmi rychle.

Jinak také – dýchání helia způsobuje nedostatek kyslíku, což může vést k udušení. Proto byste raději neměli pokoušet osud a helium používat jen k tomu, k čemu je určeno, tedy k nafukování balónků.

Nicméně předpokládáme, že si spousta z vás stejně helium koupí kvůli změně hlasu, neboť je to naprosto nepřekonatelná zábava. Ačkoliv to nedoporučujeme – pokud budete helium inhalovat, nikdy se nenadechujte několikrát za sebou a každý nádech helia několikrát prodýchejte kyslíkem. A samozřejmě zohledněte svůj zdravotní stav. Uvědomte si, že za své zdraví jste zodpovědní vy sami a nikoliv výrobce.

Kde helium do balónků seženete?

Helium do balónků seženete na www.heliumking.cz. Prodejce se specializuje na párty věci a má v nabídce také skvělé dekorace, obleky a spoustu dalších věcí, o kterých vás budeme informovat v dalších článcích. V rámci prvního nákupu můžete získat slevu!

Pozn.: Článek může obsahovat tzv. affiliate odkazy.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zábava,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky