Banány Stephana Brusche jsou ryzí umění!

Adam Valový
4. května 2018
2 minuty čtení

Většina lidí banány konzumuje, ale najdou se i tací, kteří z nich dělají umělecká díla. Nevěříte? Pak se podívejte na fotografie v tomto článku. Nizozemský kreativec Stephan Brusche povýšil kresbu a vyřezávání banánových slupek na další úroveň – ze zdánlivě obyčejného ovoce dokáže vytvořit opravdu nevšední podívanou. Kdybyste jeho tvorbu neznali, jen těžko si představíte, co všechno se dá se slupkou dělat kromě toho, že ji lze zpracovat na kompost.

Nizozemec se malováním a vyřezáváním banánových slupek zabývá již od roku 2011. Proč si však za své umělecké plátno vybral právě tento přírodní materiál? Podle svých slov šlo o náhodu. Zjistil, jak snadno se dá na povrch banánu kreslit a od té doby vymýšlí nové nápady, se kterými se s ostatními dělá na svém instagramovém profilu. Pokud se vám banánové umění líbí, podívejte se na další výtvory zde.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky