Mixér

Bez jakých nástrojů se strojírenské firmy neobejdou?

Ve strojírenské oblasti se spousta firem neobejde bez vhodných nástrojů, jako jsou měřidla a kalibry. Zatímco měřidla slouží k určení přesných rozměrů, účelem kalibrů je kontrolovat, jestli se jedná o zmetek, nebo nikoliv. V následujících řádcích vám představíme pomůcky, které se používají nejčastěji.

Nástroje se zpravidla vyrábí z vysoce kvalitních materiálů, aby byla zajištěna jejich odolnost vůči mechanickému poškození a dlouhá životnost.

Měřidla

Současný trh je rozmanitý. Pro kvalitně odvedenou práci jsou nezbytná přesná měřidla, která využívají jak profesionálové při velkovýrobě, tak i řemeslníci v dílnách. Měřidla se rozdělují na několik kategorií. Sehnat se dají mikrometrická měřidla, posuvná měřítka, výškoměry i hloubkoměry. Velice žádané jsou i sady koncových měrek, které najdete na stránce https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Specifickou kategorii tvoří digitální číselníkové úchylkoměry, které jsou přesné a disponují velkým LCD displejem. Úchylkoměry mají automatické vypínání a umožňují i přepínání z milimetrů na palce.

Kalibry

Především na kontrolním oddělení potřebujete kalibry, které nemají žádnou stupnici, ale disponují správnou a zmetkovou stranou. Slouží jen k porovnávání, ne k měření. Kalibry slouží ke kontrole výrobků, jestli mají dobré rozměry. Kalibry bývají závitové, válečkové a třmenové. Záleží na tom, co chcete kontrolovat.

Kdo nabízí nástroje?

Chcete si objednat měřidla, kalibry či jakékoliv jiné nástroje potřebné ve strojírenství? Obraťte se na společnost Michovský-TOOLS s.r.o., která se pyšní vskutku širokým produktovým portfoliem. V nabídce jsou různé druhy kalibrů a měřidel. V případě zájmu vám společnost nabízí i zakázkovou výrobu, jestli máte specifické požadavky.

Koncové měrky a další zakoupíte na stránce https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Další články

Leslie Van Houten – členka nechvalně známé Mansonovy sekty – je po více než půl století na svobodě

Vánoční dekorace: Magická výzdoba pro radostné svátky

Jak se vyrábí skleněné vánoční ozdoby

Průlomový výzkum umožňuje ekonomičtější recyklaci lithium-iontových baterií

Aku vrtačka: Šikovný pomocník do každé dílny

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *