Bydlení a styl

Bez magnetů ani ránu aneb kde je využijete doma?

Co je to magnet, si většina lidí pamatuje ještě ze školních lavic. Termín se používá k označení objektů, které ve svém okolí vytváří magnetické pole, a to jak stabilně (trvalé neboli permanentní magnety), tak dočasně (elektromagnety). Samotné slovo magnet pochází z řečtiny a vzniklo odvozením ze sousloví magnétis líthos (označení pro Magnesijský kámen). V praxi se magnety využívají napříč mnoha průmyslovými obory, při práci v dílně i v domácnosti. Prozradíme vám, jak mohou magnety usnadnit život i vám.

Silák jménem neodymový magnet

V poslední době se v souvislosti s magnety hovoří o neodymu. Neodymové magnety jsou slitiny tohoto prvku se železem a borem. Ve srovnání s klasickými magnety jsou mnohem silnější a udrží až tisícinásobek své hmotnosti. Nejsilnější neodymové magnety dokonce dvakrát tak velkou zátěž. A protože jde o permanentní magnety, nemusíte mít strach, že jejich síla pomine.

Jak můžete využít magnety v domácnosti?

Díky magnetu můžete na ledničku připevnit nákupní seznam, složenky nebo společné fotografie. Tím však využití magnetů v domácnosti teprve začíná. Skvěle poslouží jako zavírač dveří skříně – zajistí, aby se samy neotvíraly.

Magnet můžete použít i jako sběrač kovových předmětů, které vytrousíte na koberci (např. špendlíky, jehly, šroubky…). Dále pak jako držák na nože v kuchyni, držák nářadí v dílně nebo k přichycení sítě proti hmyzu na okno.

Z magnetů se vyrábí také šperky a hračky

Obrovským hitem se stala stavebnice NeoCube. Inovativní koncept si zamilovali děti i rodiče – z neodymových kuliček o průměru 5 mm skládají libovolné prostorové objekty. NeoCube je hračka a zároveň hlavolam, který přitáhne vaši pozornost na dlouhé hodiny.

Za pozornost stojí také stylové magnetické šperky, na které nedají dopustit zejména mladé slečny.

Víme, kde seženete kvalitní magnety za super cenu

Široký sortiment magnetů (nejen neodymových) a magnetického materiálu najdete u specializovaného prodejce na www.neomag.cz. Většina zboží je skladem a při nákupu nad 2000 Kč nemusíte platit poštovné!

neomag-logo

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *