Blíží se přijímačky. Kolik času věnovat přípravě na přijímací zkoušky?

Adam Valový
29. ledna 2022
4 minuty čtení

Přijímací zkoušky na střední školu jsou za rohem. Cítíte se na ně připraveni? Kolik jim věnovat času, abychom se efektivně připravili na obvykle první důležité zkoušky ve svém životě?

Pro mnohé z nás jsou přijímačky na střední školy první velkou zkouškou

Jednotné přijímačky by podle CERMAT měly odpovídat vždy tomu, co se učí na základní škole, a nikomu by problém dělat neměly, ale… Zejména kvůli covidu znalosti žáků přece jen utrpěly. Své u podobných zkoušek sehraje i tréma či stres. Mají písemnou formu a často v nich chybujeme i proto, že si nepřečteme dobře zadání, či prostě zpanikaříme. Tohle nemusí postihnout jen žáka, který má na základní škole průměrné známky, ale i premianta, jehož studijní výsledky jsou vynikající.

Příjímací zkoušky otestují naši připravenost nejen v konkrétních předmětech, ale i naši schopnost odolávat stresu. Proto by naše znalosti měly být rutinní. Důležité je, abychom si věřili. Na přijímačky se připravujeme samozřejmě během celého studia na základní škole. A právě to může být někdy ošemetné. Třeba jsme některý rok více stonali a učivo již nikdy nedohnali. Nebo jsme zvolnili během distanční výuky a teď máme mezery. Důležité je proto samostudium před přijímacími zkouškami.

Přijímačky na střední školy jsou tady co nevidět

Letos, v roce 2022, je termín jednotných přijímacích zkoušek na střední školu stanoven na 12. a 13. dubna. Mimo řádného termínu je ještě termín náhradní. Ten proběhne 10. a 11. května. Přijímací řízení má podobu písemného didaktického testu, který se dělá z českého jazyka a literatury a z matematiky. Připravujeme se tak na dva předměty.

Studiu těchto dvou předmětů se na základních školách věnuje hodně času. Přesto znalosti žáků pokulhávají a jsou to často právě tyto dva naprosto základní předměty, které dětem dělají starosti. Z každého testu je možné získat plných 50 bodů. Výsledky z minulého roku ukazují, že znalosti dětí nejsou nejlepší. Průměrně dosáhli žáci pouhých 59,2 % bodů z češtiny a 43,1 % bodů z matematiky. Takže je jasné, že samostudium, a třeba i doučování, se před přijímačkami vyplatí.

Kdy se do přípravy na přijímačky pustit a kolik jí věnovat času?

Je nejvyšší čas! Ideální je dva měsíce před přijímacím řízením věnovat denně jednu hodinu každému předmětu v rámci domácího samostudia. Celkem tedy dvě hodiny. Pokud vám to tímto způsobem příliš nejde, nebo si zcela nevěříte, domluvte si doučování. Díky platformě StudyHub nemusíte nikam chodit. Doučování funguje online. K dispozici máte vždy lektora, kterého si zvolíte, a je tady v rámci lekce jenom pro vás.

Objednat si lze individuální lekce, ale i kompletní přípravu na přijímačky jako celek. Za hodinu zaplatíte 200 Kč. Pokud to vypadá, že vám dnes čas na lekci nevyjde, lze hodinu odvolat s 12hodinovým předstihem. Za lekci jsou vám vráceny na váš účet kredity, kterými pak zaplatíte jinou hodinu. Obecně lze za doučování online na StudyHub zaplatit převodem nebo kartou.

Sofistikovanější platforma pro přípravu na jednotné přijímačky na střední školy tady ještě nebyla. Tak StudyHub využijte a pořádně se připravte. Tyto přijímačky ovlivní váš život i vaše kariérní směřování v budoucnosti. Věnovat přípravě dostatek času se rozhodně vyplatí.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  16. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky