Filmy

Bod obnovy: I Češi umí natočit kvalitní sci-fi. Koukněte na trailer!

Letošní karlovarský filmový přivedl přítomné do varu hned prvním snímkem – očekávaným českým sci-fi s názvem Bod obnovy. Tato novinka, která je debutem režiséra Roberta Hlozy, vzbudila zájem diváků již svým nekonvenčním trailerem, který výrazně vystupuje z běžného domácího filmového proudu. Ačkoliv se česká premiéra teprve blíží, „Bod obnovy“ si již udělal jméno za hranicemi. Snímek získal pozornost distributorů v USA, Kanadě, Austrálii, Německu, Rakousku a dalších zemích. Světová premiéra oslnila na filmovém festivalu v Jižní Koreji a následně si získala srdce diváků na mnoha dalších festivalech, například ve Švýcarsku, Kanadě, Chorvatsku a Srbsku.

„Moc nás těší, že je o film tak velký zájem i mimo Českou republiku a že reakce diváků, novinářů a recenzentů jsou pozitivní. Kromě kino distribuce bude film na podzim uváděn také na mnoha festivalech po celém světě. V nejbližší době se tak Bod obnovy objeví v Německu, Rakousku, Řecku, Holandsku, Belgii, Itálii či Velké Británii. O to se stará náš prestižní sales agent, americká společnost XYZ Films,“ sdělil producent Jan Kallista, který také potvrdil naplánovanou distribuci v Severní Americe na leden 2024.

Příběh „Bodu obnovy“ se odehrává v roce 2041, kde má každý jedinec právo na „restart“, pokud nezemře přirozeně. Jedinou podmínkou je pravidelné zálohování digitální kopii své osobnosti, tzv. „bod obnovy“. Příběh se zaobírá agentkou Em, která řeší případ, kdy došlo k porušení zásadního pravidla – bod obnovy oběti byl smazán. Děj je situován v dobovém prostředí blízké budoucnosti, kde hrají hlavní roli v zajištění lepšího života a prodloužení lidského bytí špičkové technologie.

Film zaujal nejen svým inovativním scénářem, ale také působivými vizuálními efekty, které vytvořila postprodukční společnost Magiclab. Umístění děje do pražského a okolního prostředí dodává filmu autentičnost a věrohodnost.

Zajímavostí je, že většina herců a tvůrců filmu poprvé spatřila „Bod obnovy“ až na karlovarském festivalu. Andrea Mohylová, která ztvárnila hlavní roli agentky Em, sdílela své nadšení: „Je to prostě pecka. Člověk kouká na to obrovské plátno a připadá mu neuvěřitelné, že se něco takového natočilo u nás,“ Její výkon utržil nadšené hodnocení zahraničních novinářů. Matěj Hádek jako vedoucí výzkumu Kurlstata a Václav Neužil jako agent Mansfeld svými výkony rozhodně nezaostávali. Ve snímku se objevují i další výrazná jména jako Jan Vlasák, Karel Dobrý, Agáta Kryštůfková, Iveta Dušková, Adam Vacula a slovenští herci Milan Ondrík a Richard Stanke.

Bod obnovy se chlubí zajímavým dějem zasazeným do blízké budoucnosti a také skvělou práci s vizuálními efekty. Jeho česká a slovenská premiéra je plánována na 21. září 2023. Distribuci zajišťuje společnost Bioscop, na Slovensku bude film distribuovat Continental Film. Pro fanoušky sci-fi žánru a všechny, kdo ocení kvalitní filmovou tvorbu, jde o naprostou povinnost.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *