Zdraví

Být viděn znamená přežít. Reflexní pásky zachraňují životy!

Současný provoz na pozemních komunikacích je mnohem dynamičtější a agresivnější než v minulosti. Změnil se styl jízdy a řidiči musí předvídat chyby ostatních a jezdit obezřetně především za snížení viditelnosti. Noční můrou jsou chodci v tmavém oblečení, které je snadné přehlédnout. Kombinace špatného počasí a nevýrazného outfitu koneckonců patří k častým příčinám vážných dopravních nehod. Přitom stačí tak málo – vybavit se reflexními prvky, které riziko střetu minimalizují. Rodiče menších dětí by neměli váhat s pořízením reflexní vesty!

Menší postavu může řidič snadno přehlédnout i za dobré viditelnosti. Riziko roste ruku v ruce s mlhou a tmou. K tomu přičtěte nevšímavost lidí za volantem, kteří se věnují mobilním telefonům a řeší spoustu záležitostí, místo aby se věnovali řízení… O budoucím sledu událostí tak často rozhodují sekundy a „maličkosti“ – například v podobě reflexní pásky pro chodce.

Reflexní vesta nepatří na seznam povinné výbavy řidičů náhodou. Nedávno byla v legislativě ukotvena povinnost pro chodce, kteří se pohybují mimo území obce. Vesty nosí také dopravní policisté a reflexní prvky nechybí ani na uniformách ostatních členů záchranného integrovaného systému. Řidič registruje reflexní materiál až na 200 metrů, a to je podstatně více než v případě chodců v běžném oblečení. Jen pro srovnání – černé oblečení je v noci viditelné na necelých 20 metrů, což při průměrné rychlosti kolem 50 km/h dává řidiči zhruba sekundu na provedení úhybného manévru.

Reflexní páska pro chodce nebo reflexní vesta může chodci zachránit život. Seženete je u specializovaného prodejce altima.cz, který má v nabídce také reflexní oblečení, tkaničky, odznaky, přívěšky a spoustu dalších bezpečnostních prvků, díky kterým budete vidět. Pořizovací cena je zanedbatelná, efekt bezkonkurenční.

Další články

Musíte vidět: Strhané tváře amerických prezidentů ke konci funkčního období

Hubnutí je věčné téma. Jak to KONEČNĚ ZVLÁDNOUT?

Máte problém s nadváhou? Tyto přírodní tabletky to za vás nevyřeší. Ale můžou vám pomoct!

Hi-tech mechanismus pro transport osoby se sníženou pohyblivostí

5 hlavních blahodárných účinků Aloe Vera

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete, aby vám neunikl žádný článek?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný souhrn všech zajímavých článků a informací, publikovaných na našem magazínu.