Chystáte se do Českých Budějovic? Víme, kde se dobře najíte a vychutnáte nejlepší pivo!

Adam Valový
14. září 2020
3 minuty čtení

České Budějovice patří k nejpozoruhodnějším českým městům. Obyvatelé si říkají Budějčáci a nedají na své bydliště dopustit. Samozvaná jihočeská metropole se chlubí množstvím pamětihodností a míst, kde lze ukojit svou touhu po kulturních zážitcích. A to je teprve začátek – důvodů, proč se do „Budějic“ podívat nebo rovnou přestěhovat, je mnohem více. Až se konečně rozhoupete a uděláte si výlet, nezapomeňte se zastavit ve Vrbenské točně. Oblíbená restaurace České Budějovice vám předvede zdejší atmosféru v celé její kráse.

 

Možností, jak si užít den v Českých Budějovicích, se nabízí víc než dost. Projdete se po unikátním čtvercovém náměstí, které je největší svého druhu v České republice a jedno z největších v celoevropském měřítku. A až vás přestane bavit ruch téměř stotisícového města, sednete na autobus a za pár minut vystoupíte nedaleko zámku v Hluboké nad Vltavou – zřejmě nejatraktivnější české pamětihodnosti. Ještě před tím se ovšem posilníte oroseným pivem a chuťovkou z poctivých surovin ve Vrbenské točně. Restaurace a pivnice České Budějovice vás naladí na správnou vlnu, a když budete chtít, můžete si zde uspořádat oslavu, svatbu nebo jinou soukromou akci. Většinu věcí za vás obstará milý personál.

 

Co na tom, že máte hlouběji do kapsy – polední menu České Budějovice vám průvan v peněžence neudělá. Přesto si velmi pochutnáte, a navíc potěšíte chuťové pohárky kroužkem. Přesněji 12° kvasnicovým ležákem svěží a čerstvé chuti. Proč je jedinečný? Kromě toho, že se nečepuje na každém rohu, ale pouze ve vybraných pivnicích, se do něj těsně před stočením přidávají živé kvasnice. Mimo to se chlubí větším obsahem aminokyselin a vyšším podílem bílkovin. Jinými slovy má říz a jiskru!

 

A teď už hurá na vrbenskatocna.cz, kde najdete adresu i aktuální polední menu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky