Vzdělání

Chystáte se na dovolenou? A umíte jazyk?

Chcete-li vychytat first minute nabídky za dobrou cenu, je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, kam se letos vydáte na dovolenou. Láká vás moře, nebo spíš hory? Chcete někam daleko, nebo budete cestovat po Evropě? A toužíte vůbec po zahraničí? Domluvili byste se tam?

Vážně není nutné učit se jazyk každé země, do které se chystáte vycestovat, i když pár základních frází jako „dobrý den“ nebo „děkuji“ byste si nastudovat měli. Na zbytek vám stačí překladač a také angličtina. Tou se dnes domluvíte skoro všude. A mnohdy vás překvapí, že i starší babička mluví lépe než vy. Není to ostuda?

Oprašte základy angličtiny, ještě než vyjedete

Jestli máte strach, že se nebudete schopní anglicky zeptat ani na cestu, zkuste si před odjezdem do cizích krajin své znalosti oprášit. Jak? Přihlaste se na jazykový kurz! Pravidelné hodiny vás donutí vzít učení vážně. Motivací mohou být i peníze, které za lekce zaplatíte.

Celosemestrální kurz už nestihnete, ty startovaly někdy v únoru. Můžete se ale přihlásit na léto nebo využít intenzivních kurzů, které probíhají třeba během víkendu. Například jazyková škola Britannika, jež  v Praze provozuje svou činnost už od roku 2009, nabízí teď letní kurzy se slevou. Najdete je na https://www.jazykovekurzypraha.cz.

Tip: Prázdninové kurzy sice probíhají zpravidla od začátku července do konce srpna, ale to přece ničemu nevadí. I když jedete na dovolenou koncem července, určitě vám neuškodí navštěvovat lekce celé prázdniny.

Spojte příjemné s užitečným

Učit jazyk se lze i na dovolené. Britannika realizuje studijní pobyty na Maltě, v Itálii či ve Španělsku. Sem je samozřejmě vhodné se vydat v případě, že už máte nějaké základy, abyste nebyli v cizí zemi úplně ztracení. Není však právě tohle ta správná motivace se do léta něco doučit, abyste mohli vyjet na zkušenou? Podívejte se na jazykovekurzypraha a rozmyslete si, co podniknete o letošních prázdninách vy!

Další články

Naučte se nenásilné komunikaci

Svařování samotného hliníku

Jak cestování inspiruje studenty před začátkem školního roku

Blíží se přijímačky. Kolik času věnovat přípravě na přijímací zkoušky?

Jazykové kurzy angličtiny vám otevřou nové možnosti

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *