Design a umění

Co se dá vyrobit z odpadu? Třeba steampunková zvířata. Musíte vidět!

Většina lidí odváží nepotřebnou elektroniku a součástky do sběrného dvora, což je samozřejmě správně. Ale najdou se i tací, kteří odpad využívají při umělecké tvorbě. Ostatně není se čemu divit – nepožívaná zařízení staršího data výroby mají obvykle vizuálně zajímavé tvary. A když se do práce pustí někdo talentovaný, výsledek je zaručen.

Pokud vám k srdci přilnul steampunk, bude se vám tvorba litevského umělce Arturase Tamasuskase líbit. Dává starým součástkám život v podobě skulptur jedinečných zvířat. Jeho kreativita nezná hranic a nic podobného hned tak někde neuvidíte. Uvedl, že výroba sošek je pro něj velkou výzvou a potěšením.

Co je to steampunk?

Steampunk je subžánr sci-fi, který vznikl v 80. letech 20. století. V rámci tohoto žánru se společnost využívá technologie založené na páře – ta je hlavním zdrojem energie. Prostředí, ve kterém se díla odehrávají, odkazují především na alternativní viktoriánskou éru, divoký západ a postapokalyptické prostředí.

Fanouškové steampunku tvoří sochy, ale také si vyrábí oblečení a nejrůznější předměty denní potřeby. Někteří neváhají ani s přestavbou bydlení.Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *