Zdraví

Dash Dieta: Nemá negativní účinky a můžete ji držet celý život

Trápí vás nadváha a vyzkoušeli jste již všechno možné, jenomže ne a ne zhubnout? Dost možná jste některé „osvědčené“ metody ani nezaregistrovali. Také diety totiž podléhají módním trendům a neustále se objevují nové způsoby hubnutí. V dnešním článku vám představíme DASH dietu, která se již čtyři roky drží na žebříčku nejlepších diet.

DASH dieta (angl. Dietary Approaches to Stop Hypertension) byla původně vyvinuta k tak trochu jiným účelům. Přední odborníci z National Heart, Lung and Blood Institute se snažili přijít na způsob, jak efektivně snížit a kontrolovat krevní tlak. Ve finále se ukázalo, že jejich metoda najde uplatnění také jako dieta na hubnutí. Dle expertů je maximálně bezpečná, výživově kompletní a mimo jiné slouží jako prevence před cukrovkou, případně dokáže dostat pod kontrolu probíhající cukrovku.

Alfou a omegou DASH diety jsou potraviny, které napomáhají ke snižování krevního tlaku. Dietní plán je velmi prostý a jeho základem je vysoký příjem zeleniny, ovoce a některých mléčných výrobků. Jídelníček obsahuje také celozrnné potraviny, ořechy, ryby a drůbež. Naopak se budete muset vyvarovat (přinejmenším velmi omezit) sladké potraviny a nápoje, tuky a červené maso.

V průběhu prvních dvou týdnů dochází k rapidnímu snížení krevního tlaku, snížení špatného LDL cholesterolu, ale také rizika mrtvice, osteoporózy, cukrovky a rakoviny. A jako bonus shodíte během několika prvních měsíců 5 – 16 kg. A co je nejlepší? Odborníci tvrdí, že DASH dieta nemá žádné negativní účinky a lze ji držet dlouhodobě. Třeba i po celý život.

Máte s DASH dietou vlastní zkušenosti? Ať už jsou pozitivní či negativní, přispějte svými názory do diskuze!

Další články

Musíte vidět: Strhané tváře amerických prezidentů ke konci funkčního období

Hubnutí je věčné téma. Jak to KONEČNĚ ZVLÁDNOUT?

Máte problém s nadváhou? Tyto přírodní tabletky to za vás nevyřeší. Ale můžou vám pomoct!

Hi-tech mechanismus pro transport osoby se sníženou pohyblivostí

5 hlavních blahodárných účinků Aloe Vera

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete, aby vám neunikl žádný článek?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný souhrn všech zajímavých článků a informací, publikovaných na našem magazínu.