Děsivý Vymítač ďábla dostane další pokračování. Trailer na Příběh temnoty a hrůzy je strhující

Adam Valový
5. srpna 2023
3 minuty čtení

Je to k neuvěření, ale uplynulo již dlouhých 50 let od chvíle, kdy na u diváků po celém světě vzbudil děs a současně nadšení hororová filmová série Vymítač ďábla. Legenda se zrodila v roce 1973, kdy na plátna kin dorazil první film, který navždy změnil hororový žánr. Nyní se fanoušci mohou těšit na nové pokračování s názvem Vymítač ďábla: Znamení víry. Slibuje navázat na úspěch svých předchůdců a znovu nám připomene, co znamená opravdová hrůza.

Filmové společnosti Universal a Blumhouse se opět spojily, ovšem tentokrát pod vedením režiséra Davida Gordona Greena, který již prokázal svůj talent na obnovení klasických hororových franšíz díky úspěchu s novými díly série Halloween. Nyní se zaměří na příběh Victora Fieldinga, který žije po smrti své manželky jako vdovec a sám vychovává dceru Angelu.

Již trailer odhaluje, že se Ellen Burstyn vrátí do role Chris MacNeil, matky, která byla v původním filmu svědkem posednutí její dcery Regan. Burstyn však hrát nebude hlavní roli, nýbrž bude pomáhat Victoru Fieldingovi (ztvárněný Leslie Odom Jr.), který se ocitne v hrůzném dilematu, když jeho dcera Angela (Lidya Jewett) spolu se svou kamarádkou Katherine (Olivia Marcum) zmizí v lesích a vrátí se po třech dnech bez vzpomínek na to, co se jim stalo.

Záběry traileru ukazují na známý stroboskopický efekt z původního filmu, který vzbuzoval kontroverzní reakce a dokonce vedl k záchvatům a zvracení u testovacího publika. Vymítač ďábla totiž nebyl jen obyčejným hororem, nýbrž díky svému náboženskému podtextu a šokujícím scénám patřil k filmům, které buď byly zakázány, nebo návštěvníci šli do kina s vědomím, že budou čelit nevídanému a temnému světu zla.

Série Vymítač ďábla však nepatří pouze do kategorie filmů. V minulosti jsme se mohli setkat i s televizním seriálem, který byl vysílán na stanici Fox v letech 2016 a 2017 a navazoval přímo na původní film.

Vymítač ďábla: Znamení víry se má stát prvním dílem nové trilogie, která naváže na původní film. Universal již avizoval plány na další pokračování s názvem Vymítač ďábla: Deceiver, které se plánuje uvést do kin v dubnu roku 2025.

Vzhledem k tomu, že letošní rok připomíná 50. výročí od zrodu této úspěšné filmové série, je jisté, že nový Vymítač ďábla: Znamení víry získá mít výjimečný prostor, aby znovu ukázal svou sílu a udržel hororovou legendu na životě.

Datum uvedení do kin bylo stanoveno na 12. října a fanoušci po celém světě již nyní netrpělivě očekávají den, kdy se znovu ocitnou pod rouškou specifické atmosféry, kterou lze zažít pouze v hororovém světě Vymítačů.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  5. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky