Do Skotska s Harry Potterem: Jízda na The Jacobite je zážitek nejen pro fanoušky

Lenka Němcová
20. května 2024
3 minuty čtení

Vzhůru do Bradavic! Vlak The Jacobite projíždí nejkrásnější trasou světa a my se můžeme vydat na neuvěřitelnou cestu po Skotské vysočině, kde se setkáváme s kouzly minulosti, přírodou v její divoké kráse a s duchem Harryho Pottera.

Představte si to: sedíte v pohodlné sedačce, před vámi na stolku se linou vůně čaje a dortíčků, zatímco za oknem se otevírá dechberoucí krajina zamlžených kopců a jezer. A co víc, cítíte každý pohyb stařičké parní lokomotivy, která nás provází tímto magickým dobrodružstvím.

Skotská vysočina je úchvatná a neposkvrněná, plná malebných údolí, jezer a kopců. Historie této kraje sahá hluboko do minulosti, ať už jde o legendy o vzpurných Skotech či o doby, kdy Angličané zkoušeli tuto divokou krajinu ovládnout. A právě díky obtížné dostupnosti se zde zachovalo mnoho přírodních pokladů neporušených lidskou činností.

A co je lepšího, než se na tuto neuvěřitelnou krajinu vydat vlakem? The Jacobite, známý také jako Bradavický expres, nás provede úchvatnou trasou od městečka Fort William až do přístavní vesnice Mallaig. Trasa této jízdy byla známá již v minulosti jako Cesta na ostrovy, a pro mnoho lidí zůstává jednou z nejmalebnějších železničních tras na světě.

Jízda vlakem Jacobite je zážitkem, který stojí za každou cenu. Křesla jsou pohodlná, stolky ozdobeny skotskou kostkou a podává se tu čaj, který dodává cestě ten správný šmrnc. Ale to nejlepší je samozřejmě pohled z okna. Během dvouhodinové cesty projíždíme slavným viaduktem Glenfinnan, kolem monumentu jakobitů a po březích jezera Morar. Každý pohled z okna je jako pohled do kouzelného světa.

Ale Jacobite není jen o kráse přírody. Pro mnoho lidí je to spojení s magií Harryho Pottera. Vlak, který ve filmech hrál roli Bradavického expresu, je pro fanoušky jednou z největších atrakcí. Projíždět přes viadukt Glenfinnan, který se objevil ve filmech, je pro mnohé jako žít v kouzelném světě.

Ať už jste fanoušci Harryho Pottera nebo jen milovníci krásné přírody, jízda vlakem The Jacobite je zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Ať už jste na první či druhé třídě, tato cesta vás zaručeně nadchne a nechá vám nezapomenutelné vzpomínky na krásy Skotské vysočiny a magii Bradavického expresu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/jacobite-skotsko-bradavice-harry-potter-vlak-zeleznice-bradavicky-expres.A221101_181818_kolem-sveta_syk

Poslední aktualizace:  23. května 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky