Dokonalá bouře v Atlantiku. Úžasné snímky vám vyrazí dech!

Adam Valový
10. září 2014
2 minuty čtení

Člověka od nepaměti fascinují nebezpečné věci. Některé situace bychom sice zažili jen velmi neradi, ale ve skrytu duše si připouštíme, že jsou svým způsobem fascinující. Kupříkladu bouře na širém oceánu. Dokážete si představit, že si obrovské vlny házejí s vaší lodí ze strany na stranu, divoký vichr napíná plachty tak, jako by je chtěl roztrhnout a k tomu všemu lije jako z konve? Nevíme, jak vás, ale nás podobná představa děsí a zároveň magicky přitahuje…

Bouře si zamiloval také umělecký fotograf Dalton Porella, který se specializuje na přírodní jevy. Podařilo se mu zachytit úchvatné snímky zuřivého Atlantského oceánu. Přicházející bouře vytváří vlny, které se zkroutí a za malý okamžik rozbíjí. Temná a zlověstně vyhlížející oblaka a paprsky blesků zaplní nebe a svět se promění na mimozemskou krajinu. Jenomže všechny tyto dramatické výjevy skutečně pochází ze Země… Dalton Portella odvedl skvělou práci!

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky