Doplňky stravy, které vám v zimě pomohou snížit únavu

Adam Valový
12. ledna 2022
2 minuty čtení

Zimní měsíce bývají z fyzické i psychické stránky dosti náročné. Chladné počasí, minimum sluníčka, málo denního světla – to vše způsobuje, že se můžete cítit více unavení. Často se objevuje také nadměrný stres. Dochází rovněž k tomu, že je organismus vlivem těchto a dalších faktorů oslabený, tím pádem náchylnější na onemocnění. Ne náhodou je zima pravidelně sezónou chřipkových a dalších virových onemocnění. Proto je důležité dbát na dostatečný přísun vitamínů, minerálů a živin, jež vašemu tělu zlepší celkovou imunitu. Výraznou pomocí se stávají vybrané doplňky stravy.

Vitamín B12 ve formě tablet

Typickým příkladem doplňku stravy, jehož cílem není zdraví a krása, ale podpora imunitního systému, je vitamín B12. Ten se vyskytuje i v běžné stravě, zejména v živočišných produktech, jako jsou sýry a mléko, ale není na škodu jej do těla dostávat pomocí tablet. Přírodní produkty a potraviny totiž zdaleka nemusejí být dostačujícím zdrojem tohoto důležitého vitamínu.

Vitamín B12 má nejen schopnost posilovat vaši imunitu, ale dokáže zmírňovat stres, předcházet únavě a vyčerpání. A to je především v zimních měsících tím nejdůležitějším argumentem, proč tento doplněk stravy neopomíjet. Stačí jedna tableta denně a máte zajištěný jeho ideální přísun. Vitamín B12 je charakteristický ještě tím, že podporuje tvorbu červených krvinek.

Selen forte

Neméně důležitým prvkem je pro lidské tělo selen, byť v malém množství. Napomáhá odstraňovat toxiny z krve a organismu, díky čemuž podporuje imunitní systém a správnou funkci štítné žlázy, což je mimořádně důležitý endokrinní orgán. Z doplňků stravy lze pořídit například produkt Selen Forte, který od společnosti NATURVITA výhodně zakoupíte v e-shopu gigalekarna.cz. V něm najdete také zmiňovaný vitamín B12 a desítky dalších doplňků stravy.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  16. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky