Fascinující, krásné a budící respekt – podívejte se, jak se lámou vlny!

Lenka Němcová
23. dubna 2018
2 minuty čtení

Někdo fotí koťátka a někdo malebné krajinky. Australský fotograf Warren Keelan se s tím ale nemaže. Má pro strach uděláno a fotí především vlny. Jeho fotografie jsou nabité energií a doslova vás uhranou. Lámající se masy vody vypadají na snímcích talentovaného umělce monumentálně.

Snímky lámajících se vln, na které se můžete podívat níže, jsou jen zlomkem jeho tvorby. Pokud vás uhranuly stejně jako nás, nezapomeňte sledovat Warrenův instagramový profil na https://www.instagram.com/warrenkeelan/. Fotograf kromě vln sem tam zachytí také podmořský život včetně nejobávanějšího predátora.

Ale ještě než se začnete kochat – jestlipak víte, kolik měří největší vlny na světě? Pokud hádáte deset, dvanáct či patnáct metrů, ještě o něco přidejte. Legendy starých námořníků praví o vysokých stěnách vody a podle všeho nejsou daleko od pravdy. Vědci zjistili, že vlny mohou dosáhnout až 25 metrů. Skládají se z více vln a posté zmizí. Vůbec největší změřená vlna dosahovala 29,1 metru, ovšem předpokládá se, že se mohou vytvořit až 35 metrů vysoké vlny.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky