Příroda a zvířata

Globální oteplování: Lež, anebo pravda?

Globální oteplování: Lež, anebo pravda?

Informacemi o globálním oteplování jsme v poslední době přímo zahlcováni. A někdy nevíme, co si máme myslet. Kdo a co může za globální oteplování, či zda to není fikce. Jsou prezentovány i názory populistických politiků a známých osobností, jejichž reakce si leckdy protiřečí. A jak se v tom má jeden vyznat? Poradíme vám. Hledejte informace na ověřených webech. Na přílišný optimismus a neustálé zlehčování situace již skutečně není čas.

Mezivládní panel Organizace spojených národů pro změny klimatu

Právě zde se můžete v šesté zprávě dočíst o globálním oteplování, ale věřte, není to pěkné počtení. Nicméně nemá smysl zavírat před touto skutečností oči. Naopak je vhodné oči i uši otevřít a nasávat informace tak, abychom i my, lidé, svými počiny planetě ulevili. Především žít udržitelně.

Emise skleníkových plynů? Závažný problém!

I když se názory odborníků tříští, na jednom se shodli. Průměrná teplota na Zemi je víceméně ovlivněna emisí skleníkových plynů. Informace o globálním oteplování naleznete na webu Fakta o klimatu. Můžeme vás ujistit, že se nejedná o žádnou novinářskou kachnu, nýbrž za tímto webem stojí tým odborníků na přírodní vědy a mediální komunikaci. Data prezentují formou přehledných infografik, kdy čerpají z ověřených zdrojů, jako jsou například National Aeronautics and Space Administration (NASA), Eurostat a Český hydrometeorologický ústav. Pro úplnost dodáváme, že NASA je agentura federální vlády USA zodpovědná za civilní kosmický program, za všeobecný výzkum vesmíru a za výzkum v oblasti letectví. Sledovanost webu Fakta o klimatu mnohonásobně zvýšilo i ocenění v loňské soutěži E.ON Energy Globe.

Jestliže se o problematiku klimatické změny zajímáte do hloubky, pak doporučujeme probádat web Climate.gov, který je pod patronátem Národního úřadu pro oceán a atmosféru.

Vážení, čtěte informace z ověřených zdrojů a šiřte povědomí o tom, že starat se o naši planetu má smysl.

Další články

Opravdu býci nesnáší červenou?

Deset bodů, proč psím miláčkům prospívá pohyb

Proč je dech mého psa cítit rybinou?

Proč vám psi sedají do klína?

Jak dlouho žije moucha?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *