Filmy

Gran Turismo: Když e-sport překročí hranice virtuálního světa

Fanoušci aut, rychlosti a adrenalinu mohou letos konečně v kinech zažít pravé dobrodružství, které je zasazeno do světa motorsportu. Film Gran Turismo, nesoucí nálepkou „podle skutečného příběhu“, přináší originální a vzrušující zážitek spojený s e-sportovým mistrovstvím v závodní videoherní sérii Gran Turismo.

Hlavní postava Jann Mardenborough (Archie Madekwe) se díky svým schopnostem projeveným v e-sportových soutěžích dostane do hledáčku skutečného týmu Nissan. Zde ho čeká tvrdá realita závodního okruhu a života v profesionálním týmu, kde každá chyba může být osudová. Danny Moore (Orlando Bloom) a Jack Salter (David Harbour) se pokusí z Janna vytvořit šampiona, ale cesta nebude snadná. Jann musí čelit nejen fyzickému, ale i psychickému tlaku.

Film Gran Turismo se však přeci jen liší od tradičních závodních snímků, jako jsou Le Mans ’66 nebo Rivalové, které také zpracovávají reálné události. Namísto toho jde o našlapanou záležitost zacílenou na mladší publikum, které by mohlo oslovit právě spojení se světem e-sportu. Tento nový fenomén elektronických sportů nabízí nejen úžasné zábavné zážitky, ale také příležitost pro mladé nadějné talenty proniknout do profesionálního světa závodění.

Režisér Neil Blomkamp, známý díky filmům District 9, Elysium a Chappie, se snažil co nejvíce zachytit atmosféru skutečného závodního okruhu. Díky inovativní kamerové technice přiblíží divákům pocity, které zná z oblíbené videohry Gran Turismo. Film tak přináší do kinematického prostředí vizuální styl, který je charakteristický pro e-sportové závody, a věrně tak zachycuje svět virtuálního motorsportu.

Premiéru filmu Gran Turismo bohužel zkomplikovala stávka herců, což mělo dopad na propagaci snímku. Nicméně fanoušci se nemusejí bát, protože datum vydání 10. srpna stále platí, a ti, kteří se těší na napínavé zážitky a vzrušující adrenalin, určitě přijdou na své.

Gran Turismo slibuje skvělou podívanou pro všechny, kteří mají rádi automobily, rychlost a závodní atmosféru. Ať už jste fanoušky videoher, e-sportů nebo motorsportu, tento film vás určitě nezklame. Takže, těšíte se na srpnovou premiéru? Nezbývá než si sednout do sedačky a nechat se unést do světa rychlosti a konkurenčního ducha, který Gran Turismo slibuje přinést na plátna kin.

Foto: pushsquare.com

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *