Het Arresthuis: Luxusní hotel, který vznikl přebudováním bývalého žaláře

Adam Valový
22. září 2014
2 minuty čtení

Jak by se vám líbila dovolená ve vězení? Brr, hrozná představa… V případě nizozemského hotelu Het Arresthius je ale všechno tak trochu jinak. Jde o luxusní ubytovací zařízení, které vzniklo přebudováním původní věznice z 19. století. Budova byla kompletně redesignována a namísto neútulných a špinavých cel na návštěvníky čekají komfortně zařízené pokoje. Přesto však interiér stále evokuje původní funkci objektu, díky čemuž je pobyt nevšedním zážitkem.

Z celkového počtu 105 cel bylo vytvořeno 40 prostrorných pokojů, které zahrnují 24 standardních a 12 luxusních pokojů. Zbylé 4 jsou apartmány pojmenované jako „The Director“ (Ředitel), „The Jailer“ (Žalářník), „The Lawyer“ (Právník) a „The Judge“ (Soudce). Ve všech pokojích je moderní nábytek, stylové interiérivé doplňky a moderní vybavení. Nechybí televizory s plochou obrazovkou a free Wi-fi.

Součástí pobytu může být i speciální večeře s vězeňskou tématikou, nicméně předpokládáme, že strava je poněkud bohatší než ta, kterou svého času dostávali vězni.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky