Úspěšní lidé se o sebe starají. Jak na to, když nemáte moc času?

Adam Valový
13. března 2018
3 minuty čtení

Úspěšní lidé, a to nejen podnikatelé, nemají na růžích ustláno. Musí každodenně pracovat od rána až do večera s tím, že nemají jistý příjem. Čelí velkému psychickém tlaku a musí se vypořádat s množstvím stresových situací. Jedním z předpokladů úspěchu je proto logicky důkladná péče o sebe sama. Jde o dobrovolnickou aktivitu, díky které si udržíte fyzické, mentální i emocionální zdraví. Budete-li dodržovat následující zásady, výrazně snížíte pravděpodobnost, že vás brutální pracovní tempo položí.

Ujistěte se, že máte dostatek spánku

Kvalitní spánek je základ. Pokud máte pocit, že 8 hodin je luxus, který si nemůžete dovolit, podívejte se na kruhy pod vašima očima. Budete-li se v tomto směru okrádat, jen těžko bude vaše práce efektivní. Raději se vyspěte o něco déle – stihnete toho pak mnohem více.

Dbejte na hydrataci

Pijte dostatek vody a vyhnete se spousta nepříjemných problémů. Ale kolik je optimální množství? Odborníci doporučují 7 – 8 sklenic denně, nicméně v praxi samozřejmě záleží na fyzické aktivitě a dalších okolnostech. Tak či tak, hydratace je základ pevného zdraví!
[hana-code-insert name=’article‘ /]

Nešiďte svůj žaludek

Dopřávejte si pravidelnou stravu. Nevynechávejte žádný z chodů a zajistěte pro své tělo dostatek bílkovin, zdravých tuků a spoustu vitamínů. Ovoce a zelenina jsou k nezaplacení.

Hýbejte se

O významu cvičení snad nemá cenu dlouze debatovat. Ale kolik toho ve skutečnosti děláte? Ačkoliv jste si již přečetli tisíc a jednu poučku o důležitosti fyzických aktivit, možná jste si z toho nic nevzali k srdci. Nemusíte přitom běhat maratón, stačí deset či dvacet minut běhu v parku, případně si odpoledne zajít na Zumbu. Samozřejmě se počítá i večerní tancovačka v klubu!

Obklopte se pozitivními lidmi

Být ve společnosti kreativních a pozitivně smýšlejících lidí je velmi důležité. Nabijí vás pozitivní energií, kterou následně využijete ku prospěchu v podnikání. Ne nadarmo se říká – jsi právě takový, jakých je pět nejbližších lidí, se kterými se stýkáš.
[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Hýčkejte se

Udělejte si trochu času na sebe a své zájmy. Když budete neustále pracovat, pravděpodobně se brzy dostaví krize. Zachránit vás může dobrá knížka, film či jiná aktivita, která vás zabaví a přivede na jiné myšlenky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky