Bydlení a styl

INSPIRACE: Malý, ale VELMI STYLOVÝ apartmán netradičně v tmavých barvách

Když je řeč o zařizování menšího apartmánu, obvykle je jasné, že se využití především světlé tóny, prosklené plochy a zrcadla – tato kombinace totiž v prostoru navodí dojem, že je mnohem větší. Nicméně se najdou i designéři, kteří jdou proti proudu. Příkladem budiž apartmán v Tchaj-peji od Ganna Studia. Podlahová plocha činí pouze 34 metrů čtverečních, což je poměrně málo. Čekali byste, že se profíci pokusí o optické zvětšení pomocí obvyklých metod? Ani náhodou…

Tchaj-pej je hlavním městem Tchaj-wanu. Podobně jako v jiných asijských velkoměstech ani zde nestojí prostorné bydlení pakatel. Většině obyvatel tak nezbývá, než si pořídit menší apartmán. Lidé z Ganna Studia však dokázali, že i menšímu prostoru mohou slušet tmavé tóny. Neměli to přitom vůbec jednoduché – navrhnout místnost nepravidelných tvarů je nelehký úkol.

Designéři se uchýlili k mnoha chytrým řešením. Jedním z nich je oblouk v obývacím pokoji, díky kterému se prostor jeví jako mnohem větší a proudí do něj více přirozeného světla. Velmi dobře vypadá kouřové sklo mezi skříní a ložnicí. Jediný barevný pokoj je dětský pokojíček dcery majitelů – stylizovaný do jarních motivů. Jaro je období, kdy je vše v pohybu a kvete, což charakterizuje povahu energické mladé dámy.

Pokud také obýváte menší byt a chcete ho zútulnit, neváhejte se inspirovat!

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *