Jak pečovat o pleť v zimě?

Adam Valový
4. prosince 2014
3 minuty čtení

Teplé, prosluněné dny jsou nenávratně pryč a nás čeká chladnější část roku. Někteří z nás si už všimli, že je pálí rty, mají zarudlou pokožku, která se místy třeba již loupe či objevili ekzém. Za všemi těmito problémy stojí právě zimní počasí. Studený vítr, přechody zvenčí do přetopených místností, to vše má za následek nepříjemné změny naší pleti. Jak tedy přežít do jara bez újmy na kráse? Postačí nám pouze věnovat pár chvil své pokožce.

Pokožka je z velké části tvořena vodou, která se v zimě rychleji odpařuje. Tuto skutečnost bychom měli mít na paměti při péči o ni. Klasické hydratační krémy vyměníme za ty s vyšším obsahem oleje, pokud je velký mráz klidně sáhneme i po masti. Dnes jsou například dost oblíbené přípravky s bambuckým máslem. Ty ovšem nenatíráme na místa, která se snadno zpotí. Podle potřeby mažeme i několikrát denně. Nutné je samozřejmě tělo hydratovat i zevnitř.

Ani v tuto roční dobu bychom neměli zapomínat na čištění pleti. Ideálně každé ráno a večer. Určitě ale nesáhneme po čistící vodě s obsahem alkoholu, ta by totiž k vysušení pokožky ještě více pomohla. Nejlepší je jemný pěnový čistič nebo čistící pleťové mléko. Na vyčištěnou pleť poté naneseme příslušný krém či mast. Dále musíme myslet i na naše rty. Ty se vysuší velice snadno. Proto je dobré mít neustále po ruce jelení lůj a několikrát denně je promazávat.

Určitě jste si všimli, že v zimě má vaše pleť světlejší, někdy až mdlý odstín. Trochu „broskvovějšího“ nádechu docílíte zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny s vyšším podílem karotenoidů. To jsou například švestky, pomeranče, mrkev, tmavé hrozny a podobně zbarvené druhy. Také si občas dopřejte pleťovou masku, která vám doplní potřebnou vláhu. Na suchou pokožku je třeba vhodný rozmačkaný banán s trochou olivového oleje a žloutkem. Pokud o svou pleť budete alespoň maličko pečovat, nemusíte se na jaře obávat zbytečných vrásek na víc.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda, Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky