Krása a móda

Jak se obléci na ples?

Plesová sezona se blíží! Máte, milé dámy, připravené šaty, střevíčky a kabelku? A vy, pánové, smoking a motýlka? Pokud ano, tak můžete vyrazit! Pokud ne, tak vás do plesového dress code trochu zasvětíme.
Ples bezpochyby je významnou společenskou událostí vyžadující patřičný dress code. Tedy adekvátní oděv. Jak pro dámy, tak i pro pány.

Dámský plesový dress code

Dámské plesové šaty by měly být reprezentativní a podtrhovat nositelčinu osobnost. Společenská etiketa ženám přitom nevnucuje žádný konkrétní materiál, barvy ani vzor. Šaty by v každém případě měly být dlouhé a ne příliš vyzývavé. Součástí plesové róby určitě jsou lodičky či sandálky na vysokém podpatku. Na pozoru buďte při výběru malé kabelky. Ta by neměla být na rameno, vhodnější je spíše malé psaníčko ideálně sladěné s róbou a doplňky.

Šperky a líčení

Opatrná buďte při volbě šperků, u nichž platí, že méně je někdy více. Elegantní rozhodně budete, sladíte-li náušnice s náhrdelníkem, popřípadě jiným šperkem na krk. Pozornost věnujte nejenom materiálu, ale i velikosti šperku. K velkým náušnicím byste například už měla zvolit decentnější náhrdelník. Zpátky se držte i s prstýnky a náramky. Důležitý je samozřejmě i účes a líčení. Typickým večerním make-upem je tzv. kouřové líčení v kombinaci se rtěnkou či leskem pudrového odstínu. Při líčení přitom platí podobné pravidlo jako u šperků. Rozhodnete-li se zvýraznit oči, líčení rtů by mělo být decentnější. A obráceně.

Pánský plesový dress code

Pánským plesovým oděvem je klasický smoking, tedy frak s lesklými klopami a černým motýlkem, bílou smokingovou košilí s límečkem se zalomenými špičkami a knoflíčky ladícími s manžetami u rukávů. Do smokingového saka se také dává bílý kapesníček, popřípadě kapesníček ladící s barvou partnerčiných šatů. Další nezbytností jsou černé lakovky a dlouhé ponožky. Pánská kabelka součástí plesového dress code není, ale rozhodně není od věci, mít ji na každodenní nošení – patří mezi nejvíc trendy doplňky aktuální sezóny.

Důležité je ovšem také vědět, co si obléci na plesové šaty a smoking. Dámy mohou zvolit kabát či kožich, pánové společenský kabát či plášť. Stejně jako dámské a pánské kožené rukavice. Krásné a mimořádně kvalitní kousky najdete na galafashion.cz.

Další články

Významné vůně vzpomínek a emocí

Jak docílit zdravých a krásných vlasů

Nejžhavější doplňky letošního léta

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *