Jak si připravit bazén na další sezónu

Lenka Němcová
24. března 2020
2 minuty čtení

Těšíte se na léto, až se zase budete koupat v bazénu? Pro včasný start sezóny záleží nejenom na počasí, ale také na tom, jak dobře zvládnete přípravu. Na co nezapomenout a jaké prostředky budou potřeba? To vše se dozvíte v tomto článku.

Nemáte bazén? Pořiďte si ho včas

Toužíte po bazénu, ale s nákupem otálíte? Začátek jara je ideálním okamžikem, kdy se pustit do zařizování bazénu. Ještě před začátkem samotné sezóny všechno nakoupíte a připravíte, takže první horké letní dny už strávíte v příjemné pohodě. Promyslete si, jaký bazén vyberete. V nabídce jsou zapuštěné varianty různých typů.

Nezapomeňte na bazénové příslušenství

Pořízení samotného bazénu nestačí. Aby vše řádně fungovalo a voda byla čistá, neobejdete se bez kvalitní filtraceBazénové příslušenství obsahuje také podvodní vysavače, protiproudy, trysky a skimmery pro čeření hladiny nebo UV lampy. Vhodně navržený a zařízený bazén dělá radost a neznamená zbytečné starosti, protože o vše důležité se postará právě správně zvolené příslušenství. Rozhodně se vyplatí nakupovat u specializované firmy, kde máte jistotu maximální kvality jednotlivých prvků.

Jednodušší nákup umožňují již připravené bazénové sety. K samotnému bazénu je v tomto případě dodávána také filtrace a další nezbytné příslušenství, jako jsou zastřešení a technologická šachta.

Pravidelnou a správnou péčí šetříte vodou

Pokud o vodu v bazénu řádně a pravidelně pečujete, můžete výrazně snížit náklady. Kvalitní filtrace v kombinaci se zastřešením a trochou vhodně zvolené chemie dokážou výrazně prodloužit životnost napuštěné vody, což je šetrné nejen pro vaši peněženku, ale hlavně pro životní prostředí. Jedině tak může být vlastní bazén opravdovou radostí a potěšením pro letní dny i celoroční využití u zastřešených variant uvnitř domu.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky