Jak si v létě udržet krásné vlasy a nehty? Pomohou vitamíny i správná kosmetika

Adam Valový
25. června 2019
3 minuty čtení

Ačkoliv by se mohlo zdát, že léto je vlastně obdobím odpočinku, pro naše tělo je často náročnější než celoroční stereotyp. Vzhůru býváme dlouho do noci, na dovolených většina z nás rozhodně neleží celý den na pláži a ke všemu nás trápí ta únavná vedra. Musíte své tělo trochu podpořit.

Hodně zabrat dostávají v létě zejména kůže, vlasy a nehty. Mají najednou mnohem větší porci sluníčka, navíc se musí vyrovnat se slanou vodou nebo častým pobytem v chlorovaném bazénu. Jak je podpořit, aby byly stále krásné?

Vyživujte je zvenku i zevnitř

Pro vlasy je dobré, když je necháte na začátku léta zastřihnout. Zbavíte se tím roztřepených konečků, což je posílí. Potřebují totiž především výživu. V létě jsou hodně vysušené, a tak jim prospějí šampony a kondicionéry s posilujícím účinkem. Zkuste se také vyhnout fénování a žehlení, dejte vlasům prázdniny.

Co se týče nehtů, i na ty samozřejmě můžete aplikovat posilující laky a séra. Nehty se ovšem lépe vyživují dostatečným příjmem potřebných látek zevnitř. Zkuste nějaký doplněk stravy. Na nehty, vlasy a kůži má blahodárný vliv například zinek a biotin. Právě tyto dva vitamíny kombinuje doplněk stravy Biosil Plus, který pořídíte za pár desítek korun. Krásné vlasy i nehty vás nemusí stát majlant.

Nezapomeňte na ochranu před UV zářením

Nejen kůže je při dlouhodobém pobytu na sluníčku v nebezpečí. Nehty si samozřejmě opalovacím krémem natírat nemusíte, ale na vlasy se dají sehnat přípravky s ochranným UV faktorem. Navíc nezapomínejte na to, že i kůže na hlavě se vám může spálit. Znají to zejména blondýnky, některé si musí opalovacím krémem mazat pěšinku, aby se jim nespálila. Dobrým řešením je také pokrývka hlavy. Klobouk může vypadat elegantně.

Zajímavost: Věděli jste, že vlasy a nehty rostou v létě rychleji? Tělo přijímá více slunečního záření, a tím pádem produkuje více vitamínu D, který je důležitý pro růst vlasů a nehtů.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky