Bydlení a styl

Jak uspořádat věci do šatní skříně?

Pilné hospodyňky nedají dopustit na přehledně uložené věci v šatní skříni. Je pravdou, že dříve se na uložení oděvů moc nesázelo. Na jednom místě byly kabáty, bundy, kožichy, kalhoty i obuv. Dnes je tomu jinak. Člověk si může dovolit koupi botníku, komody i prádelníku. Nicméně je nejvíce preferována jedna velká skříně do šatny, kde je vše systematicky uloženo. Víte, kam patří spodní prádlo, kabáty anebo boty? Podívejte se na pár tipů.

Mají kabáty a bundy v šatní skříni své místo?

Bundy a kabáty, které se nosí sezónně a neperou se tak často, nemají v šatní skříni co dělat. Jen si představte, kolik je na nich toxických látek! Určitě uznáte za vhodné, že je to nehygienické. V tomto ohledu je dobré mít v předsíni prostor, kde kabáty a bundy uložíte. Valná většina lidí umísťuje tento kus nábytku do ložnice, proto na tento zlozvyk prostě zapomeňte. Vůbec všechno rozšpiněné oblečené by se mělo ukládat jinam, třeba na věšák či do předsíně. Když si představíte, že do šatní skříně vkládají někteří z nás i boty, byť v pytli, je to nemožné!

Vysavač dejte do kumbálu

Je zajímavé, že lidé nacpou do šatní skříně úplně všechno, dokonce i vysavač. To se opravdu nesmí! Vysavač je obrovská zásobárna prachu a nečistot, které pak vstoupí do oděvů. To platí i pro prachovky a žehlicí prkno. Rozhodně si pořiďte skříň do šatny s prostorem na složené i pověšené oděvy. Svetry, mikiny a elastické oblečení může být poskládané. Vyžehlené věci byste měli vždycky pověsit na ramínko. Spodní prádlo se doporučuje skladovat v uzavřených plastových boxech, protože se snadno udržují v čistotě. Nutno podotknout, že je nutné pořízení dostatečně velkých modelů. Podprsenky nemohou být na sobě namačkány, jinak se mohou zdeformovat. Šatní skříň kupujte podle toho, kolik oblečení máte. Slouží pouze k uložení oděvů a není skladiště jiných věcí.

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *