Zdraví

Jak vyzrát na rýmu co nejrychleji a přírodní cestou?

Stačí rychlá změna počasí, s teplotním rozdílem o 10°C níž, v kombinaci s nedostatkem spánku a nejotravnější nemoc jménem „rýmička“, je na světě. Muže mění v malé děti, kteří na každém kroku umírají. Ženy, ač se cítí stejně vyřízeně, zůstávají těmi, kteří i nadále udržují řád a teplo domova, protože je to přece jen rýma!

Připravili jsme pro vás pár osvědčených doporučení, které vás od odřeného nosu, kýchaní a lesknoucích se očí vysvobodí spolehlivě dříve než za týden.

Bylinkové čaje a inhalace jejich výparů uvolňují dutiny a pročišťuje

Při rýmě je důležité hodně pít, proplachujete tím organismus od bacilů a zároveň doplňujete tekutiny, o které vás permanentní smrkání připravuje. Bylinkové čaje pijte co nejteplejší a v průběhu pití cíleně vdechujte páru. Mátový i heřmánkový čaj má protizánětlivé účinky, pomáhá zklidnit žaludek a zlepšuje chuť k jídlu i v ústech při nachlazení. Kvalitní šípkový čaj obsahuje, mimo jiné, také potřebný vitamín C. Bylinkové čaje můžete také využít přímo k inhalaci. Stačí si udělat silný čaj do většího hrnce a následně vdechovat výpary s hlavou přikrytou ručníkem. Pokud nechcete inhalovat bylinky, funguje také Vincentka.

Nejpříjemnější pocení vám zajistí horká vana s přírodními olejíčky

Dopřejte si maximální pohodlí v uvolňující horké vodě, kterou vylepšíte některým z přírodních olejů do koupele. Při rýmě oceníte zejména eukalyptový, tymiánový nebo z borovice. Pravidelně si doplňujte horkou vodu, co nejvíce snesete. Vana vám zpříjemní pocení, při kterém se tělo přirozeně zbavuje virů. Po koupeli si jděte hned lehnout a vydržte kompletně přikrytí ještě alespoň půl hodiny. Vanu nahradí lavor s horkou vodou pro nohy i ruce, které do vody ponoříte po lokty. Budete překvapeni, jak rychle prohřejete celé tělo. I pro tuto variantu platí následný odpočinek v posteli nebo alespoň být v teple a dobře oblečeni.

Zvyšte příjem vitamínu C – pomůže s rýmou, bolestí hlavy i vyčerpáním

I když nemáte zrovna chuť k jídlu, jezte horké vývary, ale také pravidelně malé porce ovoce a zeleniny. Mimo čaje pijte také ovocné šťávy. Vývar je lehce stravitelný a dodá vám energii a sílu. Vitamín C posiluje imunitu, zastaví průtokovou rýmu, aniž ucpává dutiny a zmírňuje únavu. Pokud budete mít chuť, dopřejte si také potraviny bohaté na hořčík a zinek jako např. mandle nebo banány nebo dýňová a slunečnicová semínka.

Mezi méně chutné, ale velmi účinné triky, jak okamžitě zastavit rýmu patří nadrobno nakrájená půlka cibule se lžičkou nebo dvěma medu (záleží na velikosti cibule). Obě ingredience smícháte a necháte cca 20 minut stát, aby cibule pustila šťávu. Ideální je to celé sníst, pro citlivější jedince stačí vypít zmíněnou šťávu. Funguje také vdechování vůně čerstvě nastrouhaného křenu či syrový stroužek česneku na lačno.

Garantujeme, že když rýmu takto podchytíte hned v začátku, nebude vás obtěžovat maximálně tři dny.

Další články

Koordinace a cvičení ve vyšším věku

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *