Jaké jsou možnosti odhlučnění?

Lenka Němcová
23. ledna 2019
2 minuty čtení

Pohybujete se v průmyslovém a elektrárenském odvětví, kde je třeba řešit hladinu hluku? Pak se obraťte na specializovanou firmu, která se tímto oborem zabývá.

Které protihlukové systémy jsou k dostání?

Tlumiče hluku mohou mít formu akustických krytů průmyslových zařízení, protihlukových stěn, tepelně-akustických izolací či kulisových absorbčních a rezonátorových tlumičů hluku.

Základem je měření

Abyste se rozhodli pro správný typ tlumiče hluku, je třeba nejprve provést jeho měření. Míra hluku musí být v rovnováze s komfortem pracujících osob nebo lidí žijících v zabydlených oblastech v okolí rušných míst. Na základě autorizovaného měření hluku se poté provádí protihlukové úpravy při stavebních rekonstrukcích v bytech, při nadměrně hlučných výrobních provozech a při nevyhovující infrastruktuře.

Míra hlučnosti dle zákona

V případě, že pracujete na vysoce hlučném pracovišti, je váš zaměstnavatel ze zákona povinen zajistit vám odpovídající ochranné pomůcky či provést úpravy vedoucí ke snížení hladiny hluku. Oblast tlumičů hluku se též věnuje řešení akustiky vnitřních prostor, neboť existují zákonem stanovené limity určující maximální hlukovou hladinu.

Odhlučňovací systémy na míru

Specializovaná firma zhodnotí stávající situaci a navrhne vysoce funkční výrobky dle vašich požadavků. Jako podklad slouží akustická studie, jež nabídne nejlepší možné řešení. S přihlédnutím k vašim finančním možnostem se poté přizpůsobí samotný technologický postup.

Garance

Veškeré realizace tlumících zařízení jsou navrhovány s důrazem na kvalitu a efektivitu. Při samotném zpracování se bere v potaz též budoucí vývoj situace a s tím související finanční nákladnost. Výsledkem celého procesu je kvalitní provedení tlumičů hluku s dlouhou životností. Zároveň je eliminována nutnost kontrol a údržby zařízení.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky