Auto/moto

Jaké pneumatiky s rozměry 205/55 R16 jsou nejlepší na trhu?

Zimní pneumatiky zřejmě na svém automobilu už máte. Pokud jste však při přezouvání zjistili, že dezén už hraničí se zákonným minimem, měli byste uvažovat nad jejich výměnou. Zejména v těchto týdnech začalo hustě sněžit, a proto by bylo nejlepší jezdit na vskutku kvalitních pneumatikách, které vás nezklamou ani na rozbředlém sněhu či zamrzlé vozovce.

Výběr zimních pneumatik není nic jednoduchého. Jestliže nechcete koupit zajíce v pytli od tygra, podívejte se na výsledky testů, které provádí například německý autoklub ADAC. Testoval mimo jiné i zimní pneumatiky o rozměru 205/55 R16, který je nejpoužívanější. Vhodný je na vozidla jako Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Kia Ceed, Hunday i30 a spoustu dalších modelů.

Absolutním vítězem se staly pneumatiky Continental WinterContact TS860

První místo obsadily zimní pneumatiky Continental WinterContact TS860, které mají i verzi pro sportovní jízdu označenou jako Continental WinterContact TS860 S. Pneumatiky poskytují perfektní brzdné vlastnosti za jakéhokoliv počasí, přičemž brzdná dráha je oproti jiným pneumatikám vskutku kratší, a to jak na zamrzlých, tak i zledovatělých vozovkách. Velice dobře se pneumatikám daří na zasněžené vozovce, a tak s nimi bez problémů můžete vyrazit i do horských oblastí. Od německého autoklubu ADAC získaly pneumatiky celkovou známku 2,2.

Druhé místo obsadily pneumatiky Goodyear UltraGrip 9 a třetí zase Dunlop Winter Sport 5. První pětici potom uzavírají modely Kleber Krisalp HP 3 a Michelin Alpin 5.

Další zimní pneumatiky s dobrým hodnocením

V silách německého autoklubu ADAC není, aby otestoval všechny nabízené modely na trhu, a proto ještě zmíníme značky, které se v testech neobjevily. Žádané jsou také zimní pneumatiky Barum Polaris 3 pyšnící se sníženou spotřebou paliva a zlepšeným handlingem na mokré vozovce. Dále nesmíme opomenout ani Matador MP 54 Sibir Snow.

Další články

 Pamatujete na Lamborghini z filmu Vlk z Wall Street? V New Yorku se bude dražit

Na Aukru se prodala Gottova nadupaná audina

Proč je vyžadována ekologická likvidace vozidel?

Jak správně umýt auto?

Pravidla pro bezpečnou jízdu na motocyklu v zimě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *