Děti a rodina Zábava

Jaký přínos má pro děti hraní s autíčky a autodráhou?

Hraním se posiluje vývoj dítěte, neboť se budují i jeho charakter a sebedůvěra. Výborným příkladem jsou různá autíčka a taktéž autodráhy. Zejména chlapce přitahuje všechno, co má kola, a to ještě před dovršením jednoho roku.

Autíčka zlepšují jemnou motoriku, což jsou fyzické pohyby jako natahování, tlačení, tahání, ohýbání či koordinace. Batolata se totiž učí pohybem věcí a pozorují, jak pomalu a rychle se hračky pohybují. Stejně tak zjišťují, jak vyvinout dostatečný tlak pro manipulaci autíčky určitým směrem.

Autíčka na hraní, ale třeba i autodráhy, napomáhají při posilování sociálního, fyzického a emocionálního vývoje dítěte. V následujících řádcích vám prozradíme, jak.

Vzdělávání STEM

Slyšeli jste už někdy o vzdělávání STEM? Pod danou zkratkou se skrývají čtyři anglická slova, a to science, technology, engineering a mathematics, tedy věda, technologie, inženýrství a matematika. Pokud svému dítěti zakoupíte hračku založenou na STEM, jako jsou právě i autíčka, dozví se, jak funguje fyzika. Seznámí se totiž s rychlostí, tlakem potřebným pro zrychlení, gravitací, hmotností a podobně.

Rozvoj jemné motoriky

Autíčka se v neposlední řadě starají o rozvoj jemné motoriky, zlepšení koordinace ruky i oka a zručnosti při používání obou rukou (při přenášení, zvedání, házení, tlačení a tahání malých autíček).

Důležité jsou jemné motorické dovednosti, které jsou na sobě závislé, a proto je pro děti zásadní, aby se učili prostřednictvím zkušeností a experimentování. Ve třech letech si začne ratolest hrát i s autíčky na dálkové ovládání, čímž lépe porozumí koordinaci ruka-oko a obratnosti. Jakmile dítě dostane hračku na dálkové ovládání, uvědomí si, že to s sebou nese obrovskou zodpovědnost, která vyžaduje opatrnost i kontrolu.

Kognitivní rozvoj

Děti využívají svou představivost. Učení hrou buduje u ratolestí porozumění světu a jeho kognitivní schopnosti, neboť poznávají svět a svou roli v něm. Samozřejmě se naučí, že autíčko na hraní je tak stabilní, protože má čtyři kola. Postupně začnou chápat i skutečnost, že silnice má svá pravidla.

Při hraní se děti učí o příčinách a následcích. Pochopí, že se auto skládá z mnoha různých částí, a naučí se i slovo „auto“.

Pořiďte ty nejlepší hračky, autíčka a zboží pro děti online

Pokud jste skutečně přesvědčeni, že autíčka na hraní hrají větší roli, než si dokážete představit, pak jste na správném místě. Podívejte se do nabídky e-shopu www.ministerstvohracek.cz, kde je vskutku bohatý sortiment. Zmíněný internetový obchod se snaží, aby děti měly přístup k těm nejlepším autíčkám na hraní, autodráhám, lodím, letadlům a podobným produktům.

Co se týče autodráh, nabídka je bohatá a připraveny jsou i svítící varianty, které vaše ratolesti jednoznačně ocení.

Další články

Big Brother zase s námi aneb Česko a Slovensko zažívá po 18 letech návrat kultovní reality show!

Skupina Tak co představila revoluční videoklip. Vytvořila ho uměla inteligence!

Hrátky s umělou inteligencí: Simpsonovi, kdyby je hráli slavní herci

Co dělat v babím létě? Zorganizujte si piknik s rodinou nebo přáteli

Sylvester Stallone navštívil Vatikán a zaboxoval si s papežem Františkem

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *