Je libo zmrzlinu černou jako uhlí?

Lenka Němcová
21. března 2018
2 minuty čtení

Spousta lidí se těší na léto hlavně kvůli točené zmrzliny. Je to i váš případ? Pokud patříte k milovníkům této pochoutky, jistě jste již vyzkoušeli zmrzliny všech možných barev a chutí. K těm méně tradičním patří například modrá neboli „šmoulová“. Ale měli jste už někdy rebelsky černou variantu?
Černá zmrzlina je zkrátka boží. Alespoň si to myslí většina lidí, kteří ji ochutnali. Fotografie v tomto článku pochází z Los Angeles v Kalifornii, konkrétně jde o zmrzlinu z cukrárny Little Damage Ice Cream Shop. Kromě toho, že skvěle vypadá, taky mimořádně dobře chutná. Kopeček „Goth“ či „Black Roses“ zmrzliny však vychází na závratných 160 Kč.

Ačkoliv se zdá, že černou zmrzlinu vynalezli v zámoří, protože první zmínky o ní pochází právě v souvislosti s Los Angeles, ve skutečnosti vznikla ve vizovické kozí farmě na Zlínsku. Majitel chtěl něco speciálního pro účastníky festivalu Masters of Rock a napadlo ho zmrzlinu obarvit inkoustem. Vyzkoušel také aktivní uhlí, ale ani to nebylo tou správnou ingrediencí, neboť změnilo specifickou chuť zmrzliny.

Pokud vám černá zmrzlina přijde jako extrém, jste na omylu. Někteří cukráři chtějí prorazit i s mnohem podivnějšími nápady. Třeba se zmrzlinou z čerstvé vepřové krve…


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Jídlo a pochoutky,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Jaké přínosy pro zdraví má heřmánek pravý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky