Je nákup dovolené Last Minute opravdu tak výhodný?

Adam Valový
3. března 2013
3 minuty čtení

Blankytně modré moře, bělavý písek, zelené palmy a pražící slunce nad hlavou – to je sen většiny z nás. Čas od času je potřeba vypnout a zrelaxovat naše tělo i mysl. Nejpříhodnější dobou je právě léto, které se nese ve znamení tuzemských i zahraničních dovolených. Že jste letos s finančními prostředky „na štíru“ a spoléháte tak na nákup dovolené tzv. Last minute? Přečtěte si, jaké rizika podstupujete a zda je tento typ dovolených opravdu tak výhodný, jak se na první pohled zdá.

Jak velká bude finanční úspora?

Ačkoli se mnoho prodejců zájezdů ohání slevami ve výši 50 – 80% z původní ceny zájezdu, reálná úspora se pohybuje kolem jedné pětiny ceny. Dva, až tři dny před odletem můžete tak na jedné osobě ušetřit v průměru dva až tři tisíce korun. V rámci rodiny se tato úspora může vyšplhat až na příjemných 10 000 Kč. A ty vám na ulici opravdu nikdo jen tak nedá. Konkrétní výše slevy samozřejmě závisí na několika faktorech – tím nejdůležitějším je oblíbenost dané destinace, její obsazenost, služby, které jsou zde nabízeny i typ ubytování, který je možno zvolit si.

Pozor na přehnané fantazie

Myslíte si, jak jste na last minute ušetřili a na oplátku očekáváte excelentní kvalitu, běloskvoucí pláže, na kterých se budete v soukromí oddávat sladkému nicnedělání a výjimečné služby? Tak pozor abyste nenarazili. Ty nejlepší a nejoblíbenější zájezdy totiž často bývají vyprodány již na jaře a v případě last minute zájezdů se skutečně jedná pouze o jakýsi doprodej, o který doposud zákazníci nezavadili.

Co je ještě potřeba zaplatit?

Někdy můžete u Last minute zájezdů narazit na jejich výhodnou cenu, na druhou stranu se však zřejmě podivíte, co všechno tato cena nezahrnuje. Setkat se můžete s cenou, ve které je zahrnuto pouze ubytování, přeprava a vybraný typ stravování. Cena však nemusí zahrnovat povinné palivové a letištní příplatky nebo víza. Tyto položky mohou finální cenu zájezdu o dost navýšit.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky