Kam na dovolenou? Inspirujte se žhavými trendy pro léto 2019

Adam Valový
5. června 2019
4 minuty čtení

Jestli právě přemýšlíte o tom, že opravdu potřebujete na chvíli vypnout a jen tak relaxovat, dovolená v zahraničí je ta nejlepší volba. Kompletní změna prostředí, jiná kultura, jazyk, památky, příroda a komfort podle Vašich představ vám spolehlivě dodá energii a inspiraci do života. Aktuální trendy pro letošní dovolenou zahrnují osvědčené stálice jako Itálie, Francie nebo Mexiko. Překvapující exotikou však pro vás mohou být Filipíny, Mexiko nebo Švýcarsko.

Švýcarsko – příroda, kultura i luxusní ubytování všeho druhu

Pokud nechcete vyrážet nikam extra daleko, ale zároveň chcete mít otevřené možnosti pro jakékoliv sportovní i kulturní vyžití, vydejte se do Švýcarska. Čeká na vás nejen nádherná alpská příroda, která přímo vybízí k pěším nebo cyklistickým výletům. Najdete zde také spoustu možností navštívit množství letních festivalů a světelných show i vyhlídkových tras lodí nebo vlakem. Ubytování všech kategorií od hotelů až po stanové kempy je vždy čisté s domáckou atmosférou a možností ochutnat různé krajové speciality i farmářské produkty.

Itálie – romantika s charakteristickým temperamentem

Pokud potřebujete okamžitý příval dobré nálady, milujete vůni moře a chcete mít jasnou představu o tom co si dát k jídlu, jednoznačně navštivte Itálii. Přátelská atmosféra a domácky nedbalý, ale útulný styl na každém kroku si vás spolehlivě získá. Mimo italských těstovin a skvělé kávy, doporučujeme ochutnat také jejich vynikající víno a ovoce s citrusových plantáží.

Normandie – bezpečná dovolená ve Francii a ráj gurmánů

Současná situace v nejznámějších turistických oblastech Francie nebudí zrovna dojem klidného místa pro dovolenou. Berte to jako příležitost poznat Francii z jiného úhlu pohledu. Normandie předčí vaše očekávání nejen krásnou přírodou a historickou atmosférou. Na vlastní oči můžete vidět proč příjezd lodí z celého světa, aneb jak funguje dopravní uzel v praxi, ale také ochutnat nejlepší víno sýry i mořské speciality, jaké může Francie nabídnout.

Míříte-li v představách raději za hranice Evropy, tu pravou exotickou dovolenou Vám jistě splní Mexiko, Maroko nebo Filipíny.

Mexiko – příroda, ze které se tají dech, street food, pouliční zábava

Nádherné místo plné zajímavých přírodních úkazů, historických památek se specifickou kuchyní i tradiční kytarovou hudbou. Mimo turistiky si zde můžete užít potápění v jeskyni, jízdu na kánoi nebo na koni, nebo si jen tak užívat až kýčovitě romantických pláží s bílým pískem a samozřejmě veškerým servisem.

Maroko – levná dovolená s maximálním komfortem

Díky své poloze a kulturní odlišnosti je Maroko cenově velmi výhodnou exotickou dovolenou. Letenky se dají pořídit výhodně a let trvá jen pár hodin. Čeká zde na vás nádherná příroda, ideální pláže s možností surfovaní, spoustu útulných zapadlých městských uliček a restaurací. Sahara na dosah ruky ve vás zanechá hluboký dojem. Připravit se musíte také na velmi odlišnou, ale zajímavou kuchyni a netradiční, opravdu velmi sladké sladkosti. Nezapomeňte ochutnat také vynikající čaj.

Filipíny – nádherná země s nejšťastnějšími lidmi na světě

Atmosféru tohoto místa nám alespoň částečně přiblížila reality show Robinsonův ostrov. Civilizací téměř nedotčená příroda, přátelští lidé, kteří by pro turisty udělali všechno na světě. Pochutnáte si na dobrém jídle a jistě potěší i nízké ceny alkoholu a tabáku. Určitě si dopřejte tamější masáže a další kvalitní kosmetické služby. Zejména pány jistě také potěší pohled na okouzlující Filipínky.

Doufáme, že jste si udělali lepší představu, kde strávit skvělou dovolenou a už nyní plánujete svůj program. Volný čas je stejně důležitý, jako všechny povinnosti. Užijte si proto letošní dovolenou naplno.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky